Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Attīstība

Trešdien, 14. martā, mecenāts Egils Gulbis, tiekoties ar RSU vadības un studentu pārstāvjiem, iepazinās ar līdzšinējā atbalsta atdevi un ietekmi uz studentu sekmēm, kā arī pārrunāja atbalsta paplašināšanu RSU, piemēram, rīkojot laboratorijas studiju priekšmetu olimpiādi, ekskursijas uz Egila Gulbja laboratoriju, pacientu uzvedības pētījumus par laboratorisko izmeklējumu izmantošanu un citas aktivitātes.

Tikšanā laikā RSU fonda pārstāvji iepazīstināja Egilu Gulbi ar pārskatu par stipendiju pozitīvo ietekmi uz studentu sekmēm un Egils Gulbis izteica atzinību par sasniegto. Kā uzsvēra RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja Linda Skulme, studentiem piešķirtās stipendijas ir liels atbalsts un ievērojami atvieglo iespēju vairāk laika veltīt studijām.

Pateicību Egila Gulbja sniegtajam atbalstam izteica arī RSU rektors Aigars Pētersons un veselības studiju prorektors Guntis Bahs. Rektors norādīja, ka atšķirībā no viņa studiju gaitām pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem, kad jau pirmajos studiju kursos vajadzēja pašam rūpēties par iztiku, strādājot par sanitāru slimnīcā un darot citus, ar medicīnu nesaistītus darbus, mūsdienās lielu atbalstu studentiem sniedz mecenāti. Aigars Pētersons teica paldies Egilam Gulbim arī par to, ka E. Gulbja laboratorija ir vieni no lielākajiem darba devējiem veselības aprūpes jomā.

Mecenāts Egils Gulbis norādīja, ka lielākā pateicība par piešķirtajām stipendijām būtu, ja šie studenti laika gaitā kļūtu par labiem ārstiem, tādējādi piepildot sapni par savu profesiju.

egils_gulbis_tiksanas01.jpg

No kreisās: ​RSU rektors Aigars Pētersons un mecenāts Egils Gulbis.

Mūsdienās medicīna kļūst arvien specializētāka un tajā arvien vairāk ienāk tehnoloģijas, norādīja Egils Gulbis, piebilstot, ka nākotnē lielāka nozīme būs cilvēka intelektam, kas spēj analītiski saprast savstarpējo korelāciju starp dažādajiem simptomiem un to laboratoriskajiem rādītājiem. Latvijā ārsti šajā ziņā esot ievērojami priekšā Rietumeiropas veselības aprūpes sistēmai, kurā laboratoriskie izmeklējumi kļūst arvien birokrātiskāki un attālinātāki no ikdienas slimnīcu pasaules. Guntis Bahs norādīja, ka RSU pēdējo gadu laikā ir ievērojami konsolidēti teorētiskie studiju kursi ar klīnisko darbu, kas arī nostiprinājis topošo ārstu zināšanas par laboratoriskajiem izmeklējumiem. Lai veicinātu un stimulētu šo tendenci un klīnisko domāšanu, Egils Gulbis ierosināja organizēt studentu olimpiādi, kurā, piemēram, analizējot laboratoriskos izmeklējumus, būtu jānosaka diagnoze, un otrādi – jāspēj formulēt konkrētās diagnozes laboratoriskos rādītājus. Līdzās specializētajai olimpiādei varētu tikt organizētas arī RSU studentu ekskursijas uz Egila Gulbja laboratoriju, ļaujot klātienē iepazīt laboratorisko izmeklējumu ikdienas darbu. Tas veicinātu intereses paplašināšanos un izpratni par šo darbu.

Pētījumu vērta būtu arī pacientu uzvedība. Kā novērojis Egils Gulbis, Latvijā aptuveni viena trešā daļa pacientu pa tiešo bez ārsta rekomendācijas vēršas laboratorijā, lai veiktu izmeklējumus, un izrāda ļoti lielu interesi par analīžu rezultātiem. Citviet Rietumeiropā tik izteikti tas neesot. Pacienti mūsdienās daudz vairāk vēlas kontrolēt savu veselību un ārstniecības gaitu – tā ir vēl viena tendence, kas jāņem vērā ikvienam esošajam un topošajam mediķim, atzina mecenāts.

Rūpējoties par veselības jomas studentu profesionālās un sociālās labklājības izaugsmi un tam labvēlīgiem nosacījumiem, Rīgas Stradiņa universitātes nodibinājums RSU fonds sadarbībā ar uzņēmēju Egilu Gulbi 2017. gada septembrī bija izsludinājis pieteikšanos Egila Gulbja medicīnas sociālajai stipendijai. Stipendiju (100 eiro mēnesī) 2017. / 2018. akadēmiskā gada rudens semestrī no 2017. gada 1. septembra līdz 2018. gada 31. janvārim saņēma 59 studenti, kas bija divas reizes vairāk nekā 2017. gada gada pavasarī.