Preses relīzes

Rūpējoties par labvēlīgiem nosacījumiem veselības jomas studentu profesionālajai un sociālajai labklājībai, RSU Goda doktors mecenāts Egils Gulbis turpina piešķirt stipendijas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju programmas Medicīna studentiem.

E. Gulbja medicīnas sociālā stipendija iedibināta 2016. gadā. Šogad to saņēmuši 58 studenti, bet kopumā aizvadīto gadu laikā stipendija piešķirta jau 175 topošajiem mediķiem.

Konkurss uz E. Gulbja medicīnas sociālo stipendiju ierasti startē rudenī, un uz to aicināti pieteikties sekmīgi studiju programmas Medicīna 1. – 6. studiju gada studenti, kas ir maznodrošināti vai trūcīgi. Jauniešiem stipendija tiek izmaksāta ik mēnesi visa akadēmiskā gada laikā, un stipendijas kopējā vērtība ir 1200 eiro.

Kā norāda līdzšinējie stipendiāti, šis atbalsts ļauj vairāk veltīt laika studijām un tādējādi palīdz uzlabot sekmes, jo tiek atviegloti ikdienas apstākļi. “Paralēli studijām jaunieši Latvijā bieži arī strādā.

Daudzās studiju programmās mācības un darbu var visai labi savienot, taču medicīnas studijās nereti tas ir izaicinājums. Topošie mediķi novērtē šādu sociālo stipendiju,

kas atbalsta tieši maznodrošinātos un citādi finansiālās grūtībās nonākušos,” norāda RSU Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētājs Toms Mārtiņš Smilga.

“E. Gulbja fonda vadītājs Egils Gulbis, lai arī savu profesionālo darbību sācis Beļģijā, vienmēr ir bijis Latvijas patriots.

Mecenāts ir viens no lielākajiem darba devējiem veselības aprūpes jomā, tostarp RSU absolventiem. Taču RSU Goda doktora Gulbja kunga devums mūsu augstskolai ir daudz personiskāks – ieviestā stipendija palīdz topošajiem ārstiem sasniegt izvirzītos mērķus un piepildīt viņu sapņus.

Ņemot vērā lielo studentu pieteikumu skaitu, ar katru nākamo stipendiju ciklu stipendiju fonds tiek palielināts. Šāda rīcība kalpo par paraugu citiem!” uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

E. Gulbja medicīnas sociālo stipendiju administrē nodibinājums Rīgas Stradiņa universitātes fonds. Stipendijas mērķis ir veicināt ārsta diploma iegūšanu un profesionālo kompetenču apgūšanu. Stipendijai sarūpētie finanšu līdzekļi ir RSU Goda doktora Egila Gulbja dāvinājums labākajai medicīnas augstskolai Latvijā.