Sākot ar nākamā akadēmiskā gada rudens semestri, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes labākajiem vecāko kursu Latvijas studentiem būs iespēja studēt kopā ar ārvalstu studentiem, lekcijas un nodarbības klausoties angļu valodā.

„Tā kā viens no Medicīnas fakultātes mērķiem ir nodrošināt ne tikai modernu un starptautisku, bet arī draudzīgu studiju vidi, mēs gribam mazināt robežu starp vietējiem un ārvalstu studentiem, jo visi ir mūsu – Rīgas Stradiņa universitātes – studenti. Līdz ar to aicinām Latvijas studentus turpināt studijas starptautiskajās grupās!” par ieceri stāsta RSU Medicīnas fakultātes dekāna p. i. prof. Guntis Bahs.

Ja pašreizējais Medicīnas fakultātes 3., 4., un 5. kursa students nākamajā semestrī vēlas turpināt studijas kopā ar ārvalstu studentiem starptautiskajā grupā, viņam no 22. līdz 30. aprīlim jāiet uz Studentu servisu un jāuzraksta iesniegums, tam pievienojot angļu valodas prasmi apliecinošu dokumentu, ja tāds ir. Studentu servisa darbinieki iesniegumus apkopos un iesniegs Medicīnas fakultātes dekanātā.

Tā kā iespēja studēt starptautiskajās grupās būs tikai labākajiem Medicīnas fakultātes studentiem, tiks veikta atlase, ņemot vērā studenta pēdējo trīs semestru sekmes, angļu valodas zināšanas un sabiedrisko aktivitāti. Studenta angļu valodas zināšanas un sabiedriskā aktivitāte tiks noskaidrota intervijā RSU Valodu centrā.

„Tā ir lieliska iespēja vietējiem studentiem izglītoties un papildināt zināšanas angļu valodā, kas ir starptautiska medicīnas nozares valoda. Mediķi visā pasaulē savā starpā sarunājas angļu valodā!” uzsver prof. Guntis Bahs.

Plānots, ka 2014./15. akadēmiskajā gadā 4. kursā būs divas starptautiskās grupas, 5. un 6. kursā – katrā pa vienai. Pieteikties studijām starptautiskajā grupā aicināti tie Latvijas studenti, kuri ir gatavi angļu valodā studēt vismaz gadu. Pārbaudījumus varēs kārtot vai nu angļu, vai latviešu valodā. Studiju maksas nosacījumi netiks mainīti, spēkā paliek iepriekš noslēgtais studiju līgums.

Jaunā iespēja ir RSU ieguldījums universitātes internacionalizācijas attīstībā un studentiem draudzīgas vides nodrošināšanā.