Profesionālā pilnveide medicīnā un veselības aprūpē

12. septembrī Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes kopīgi izveidotajā klīnisko prasmju centrā Doctors Safe Train notika mācību kurss miniinvazīvajā (laparoskopiskajā) bērnu ķirurģijā, kurās piedalījās 17 dalībnieki: ārsti, rezidenti, operāciju māsas, RSU Sarkanā Kursta Medicīnas koledžas studentes un veterinārārsti.

Kursa dalībniekiem bija iespēja pilnveidot savas iemaņas operējot laparoskopiskajā bērnu ķirurģijā apstākļos, kas ir pietuvināti realitātei. Viņi varēja veikt holecistektomiju, fundoplikāciju, splenektomiju u. c. operācijas, kā arī trenēties šūšanā un diegu siešanā. Teorētiskās daļas laikā kursa dalībnieki noklausījās lekcijas par indikācijām un ergonomiku, kā arī īpatnībām bērnu laparoskopiskajā ķirurģijā. Tika arī iztirzātas tēmas par laparoskopijas pielietošanu onkoloģijā un torakālajā ķirurģijā.