Rezidentūra

Katru gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena, kas vērš sabiedrības uzmanību uz dažādiem ar psihisko veselību saistītiem jautājumiem, atgādinot, ka ikvienam ir jārūpējas par sevi. Šā iemesla dēļ jau piekto gadu pēc kārtas Latvijas Psihiatru asociācijas Jauno psihiatru sekcijas sertificētie ārsti un ārsti rezidenti psihiatrijā un bērnu psihiatrijā sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedru piedāvā Medicīnas fakultātes studentiem iespēju piedalīties psihiskās veselības dienas semināros.

Studijas medicīnā ir bezgala interesantas un aizraujošas, tomēr katram no mums ir pazīstama sajūta, kad šķiet, vairs netieku galā, un studijas kļūst arvien sarežģītākas – apjomīgs mācību materiāls, nepārtraukti pārbaudījumi, zinātniskās aktivitātes, darbs paralēli studijām, turklāt tas viss jāspēj apvienot ar privāto un sociālo dzīvi. Rezultātā rodas pieaugoša psihoemocionālā slodze. Medicīnas profesijas pārstāvji ir visvairāk pakļauti depresijai, trauksmei un izdegšanai. Bez piemērota psihoemocionālā atbalsta studijas medicīnā var būt iemesls sliktam nakts miegam, trauksmei, seksuāliem traucējumiem, vēlmei relaksēties ar atkarību izraisošām vielām un pat pašnāvnieciskām domām. Arī Covid-19 pandēmija un pārmaiņas līdz šim ierastajā dienas ritmā var būt nomācošas, radīt grūtsirdību un palielināt emocionālo spriedzi.

Lai mēs varētu justies laimīgi un piepildīt savu sapni kļūt par labiem ārstiem, nevaram katrs pats aizmirst par savu psihoemocionālo labsajūtu, un jau laikus ir jāiemācās parūpēties par sevi. Tāpēc aicinām medicīnas studentus uz psihiskās veselības dienas semināriem 10. oktobrī plkst.16 Zoom vidē, lai runātu par šo tematu vairāk. Semināra ilgums ir 1,5 stundas un tā laikā būs iespēja uzdot interesējošos jautājumus.

Semināru mērķis ir dalīties zināšanās un veicināt izpratni par psihisko veselību. Mēs – atvērti, zinoši un aktīvi rezidenti psihiatrijā, tu – medicīnas students – esam vienaudži ar kopīgu pieredzi un sajūtām par reālo situāciju medicīnas studiju laikā. Būdami psihiatrijas rezidenti, mēs piedāvāsim medicīnas studentiem seminārā iegūt zināšanas par psihoemocionālās labsajūtas uzlabošanu, stresa pārvarēšanas stratēģijām, efektīvākām mācīšanās stratēģijām un to, kā strukturēt savus resursus mācībām un brīvajam laikam, kā arī informēsim par palīdzības saņemšanas iespējām. Citādi, laikus nerīkojoties, paaugstināts stresa līmenis var novest gan pie psihiskās, gan fiziskās veselības traucējumiem, kas var atstāt sekas uz turpmāko dzīvi.

Rezervējiet sev datumu un reģistrācijas anketā norādiet savu e-pasta adresi, lai pirms semināra varam jums nosūtīt atgādinājumu un Zoom sesijas hipersaiti. Neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi, jo vietu skaits ir ierobežots!

Papildu informācija

Projekta koordinatores: Liene Vītola, liene[pnkts]viitolaatgmail[pnkts]com, un Poļina Viktorova, viktorova[pnkts]polina[pnkts]lvatgmail[pnkts]com

Semināru vadītāji – Latvijas Psihiatru asociācijas Jauno psihiatru sekcijas biedri

• Dr. Ieva Everte, sertificēta psihiatre
  • Dr. Aļona Počopko, rezidente psihiatrijā
  • Dr. Poļina Viktorova, rezidente psihiatrijā
  • Dr. Liene Vītola, rezidente bērnu psihiatrijā
  • Dr. Mairita Astraņina, rezidente psihiatrijā
  • Dr. Agnese Gaibišele, rezidente psihiatrijā
  • Dr. Marika Garnizone, rezidente psihiatrijā
  • Dr. Lelde Gaspersone, rezidente bērnu psihiatrijā
  • Dr. Radmila Korole, rezidente psihiatrijā
  • Dr. Samanta Misiņa, rezidente bērnu psihiatrijā

Seminārs notiks tiešsaistē ar elektroniskās platformas Zoom starpniecību. Piedaloties semināra aktivitātēs, tiek apstrādāti dalībnieku reģistrācijas dati semināra organizatoriskām vajadzībām. Jebkādi citi semināra dalībnieku personas dati (piemēram, fotogrāfijas no semināra), var tikt iegūtas un publicētas tikai ar dalībnieku atļauju.
Plašāka informācija par personas datu apstrādi un personu tiesībām

Jautājumu gadījumā, kas saistīti ar personas datu apstrādi, lūgums sazināties pa e-pastu personu[pnkts]datiatrsu[pnkts]lv vai tālruni +37167409144.