24. maijā Rīgas Stradiņa universitātes Senāta zālē notika praktiskie kursi Medicīnas fakultātes studentiem Ieskats mūsdienu kardiotorakālā ķirurģijā. Tos jau otro gadu pēc kārtas rīko Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centrs ar uzņēmuma Johnson & Johnson un RSU Studējošo pašpārvaldes atbalstu.

Teorētiskajā daļā ar lekcijām par mūsdienu sirds un torakālās ķirurģijas aktualitātēm uzstājās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs asoc. prof. Pēteris Stradiņš un šīs slimnīcas Plaušu centra un torakālās ķirurģijas nodaļas ārste Krista Grigoroviča. Uzņēmuma Johnson & Johnson pārstāve Sarmīte Koemece studentus iepazīstināja ar šuvju materiāla veidiem.

Pēc kursu teorētiskās daļas studenti izmēģināja praktiskās prasmes un operāciju tehniskos paņēmienus, operējot cūku sirdis un plaušas. Bija pieejams plašs ķirurģisko instrumentu un ierīču klāsts, ar ko studentus iepazīstināja sirds un torakālās ķirurģijas rezidenti.

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad uz kursiem tika saņemts liels pieteikumu skaits, tāpēc šogad tika palielināts iespējamais dalībnieku skaits un kursi bija apmeklēti vēl kuplākā skaitā. Apmācība bija bez maksas, un par dalību tika piešķirts sertifikāts.