Pārlekt uz galveno saturu
Stipendijas
Studentiem

Svinīgā pasākumā P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 26. jūlijā Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas saņēmuši seši Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti.

Svinīgā pasākumā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 26. jūlijā Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas saņēmuši seši Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), kā arī divi Latvijas Universitātes (LU) vecāko kursu medicīnas studenti. Latviešu Ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) administrētas, šīs stipendijas izciliem medicīnas vecāko kursu studentiem tiek pasniegtas jau 12. gadu ar mērķi atbalstīt viņu centienus apgūt ārsta profesiju un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā.

laza-stipendiati-rsu-lead.jpg

Foto: Jānis Brencis

Klātesot LĀZA pārstāvjiem un profesora Ilmāra Lazovska ģimenes locekļiem, stipendijas 1000 ASV dolāru apjomā svinīgi tika pasniegtas četriem RSU studentiem: Helēnai Dauvartei, Adelei Grasmanei, Robertam Rumbam un Rūdolfam Vildem. Veicināšanas stipendijas 250 ASV dolāru apmērā saņēma RSU studentes Marija Litviņenko un Lauma Putniņa, kā arī Arnita Baklašova un Rita Turkina no LU.

LĀZA ir dibināta 1947. gada decembrī Eslingenā (Vācija). Tā vieno ārzemēs un Latvijā dzīvojošos ārstus un zobārstus, kā arī citus veselības nozares profesionāļus, zinātniekus un darbiniekus kopējam mērķim – visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību.

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fondu drīz pēc profesora nāves izveidoja ārsts Ēriks Niedrītis (ASV), kurš ir arī tā vadītājs un LĀZA valdes loceklis. LĀZA vāc ziedojumus fonda sekmīgai darbībai, rīkojot labdarības pasākumus. Līdz šim stipendijas ir saņēmuši 47 RSU un LU medicīnas studenti.

Papildu informācija par LĀZA šeit.