Bibliotēka
Konferences, semināri

Šonedēļ, 10.–14. jūnijā, Rīgā notiek Eiropas Veselības informācijas un bibliotēku asociācijas konference, kurā piedalās ap 200 bibliotekāru un informācijas speciālistu no bibliotēkām, kuras darbojas medicīnas un veselības informācijas jomā.

eahil_logo_lf_s_digital.png

Konferencē pārstāvētas 28 pasaules valstis. Visvairāk dalībnieku ir no Nīderlande, Zviedrijas, Lielbritānijas, Itālijas un Norvēģijas. Dalībnieku vidū ir arī bibliotēku profesionāļi no tādām valstīm kā ASV, Kanāda, Katara un Dienvidāfrika. Konference Rīgā piedāvā bagātīgu programmu, kas veltīta jaunākajām tendencēm un inovācijām veselības informācijas un bibliotēku jomā. Konferences laikā līdztekus konferences programmai notiek gan tālākizglītības kursi, gan darbnīcas un stendu referāti.

“Šī konference ir nozīmīga tikšanās vieta bibliotēku, kas darbojas medicīnas un veselības informācijas jomā, speciālistiem, kur tiek veidoti kontakti tālākai sadarbībai, kā arī gūta visaktuālākā informācija par to, kas norisinās jomā un kā bibliotēkām jāpielāgojas sabiedrības vajadzību un tehnoloģiju izmaiņām. Šāgada konferences galvenā tēma nenoliedzami ir mākslīgais intelekts, jo tā rīki būtiski maina informācijas meklēšanas stratēģijas, dod jaunas automatizēšanas iespējas. Mākslīgā intelekta rīki, to izmantošana bibliotēku vidē, uzsverot pieaugošo saikni starp informācijas tehnoloģiju un bibliotēku pakalpojumiem, ir tēma, kas caurvijas konferences programmai,” stāsta konferences vietējās organizācijas komitejas pārstāvji no Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkas.

Vairāki referāti un darbnīcas veltītas arī sistemātiskās meklēšanas efektivitātei un kvalitātes uzlabošanai dažādās datubāzēs, tiek ziņots arī par pētījumu rezultātiem par bibliotēkām kā attīstības un pārmaiņu aģentiem, koncentrējoties uz stratēģisko pārvaldību, tehnoloģiju integrāciju un bibliotēku ietekmi akadēmiskajā un pētniecības vidē. Konferences runātāji šogad fokusējas gan uz bibliotēkzinātnes pamataspektiem, gan uz inovatīvām pieejām veselības informācijas pārvaldībai un izplatīšanai digitālajā laikmetā.

Konference 2023. gadā notika Tronheimā (Norvēģija), 2022. gadā – Roterdamā (Nīderlande), bet šogad pēc pieteikumu izvērtēšanas par dalības vietu Eiropas Veselības informācijas un bibliotēku asociācijas konferencei izvēlēta Rīga. Konferenci Rīgā organizē Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēka, kas ir galvenā medicīnas un veselības zinātņu nozares bibliotēka valstī, kā arī nodrošina Latvijas veselības aprūpes iestāžu bibliotēkām metodisko palīdzību un atbalstu.

Konference tiek organizēta hibrīdformātā – klātienes pasākumi norisinās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un daļa no tiem (referātu prezentācijas, galveno runātāju uzstāšanās, atklāšanas un noslēguma ceremonijas u. c.) tiek translēti konferences virtuālajā platformā. Klātienes dalībniekiem paredzēta arī saviesīgā programma.

eahil2024_registration_open.png

Papildu informācijai