Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem
Konferences, semināri

2020. gada augustā Rīga kļūs par pasaules medicīnas vēstures galvaspilsētu, uzņemot Starptautiskās medicīnas vēstures biedrības (International Society for the History of Medicine) 47. kongresu, ko organizē Latvijas Medicīnas vēsturnieku biedrība sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju. RSU zinātnieki, kuri veic pētījumus medicīnas vēsturē, aicināti iepazīties ar kongresa mājaslapu www.ishm2020.com, programmu, lektoriem, sekciju tēmām visdažādākajās medicīnas vēstures jomās un līdz 1. martam iesniegt tēzes dalībai kongresa zinātniskajā programmā.

starpt_med_vestures_biedribas_47_kong_call_for_papers-lead.gif

Kongress noritēs no 24. līdz 28. augustam, piedāvājot aizraujošu zinātnisko un sociālo programmu. Ar keynote lekcijām uzstāsies nozarē ievērojami pētnieki, runājot par medicīniskām ekspedīcijām, medicīnu gulaga nometnēs, anatomu ietekmi uz Danse macabre mākslas žanru u. c. Būs iespējams noskaidrot arī to, kā iegūt vai neiegūt Nobela prēmiju.

Kongresa programma gan paneļdiskusijās, gan zinātniskajās sekcijās aptvers aktuālās tendences un problēmas medicīnas vēstures pētījumos visā pasaulē. Paralēli kongresam notiks satelītkonference Anatomy&Beyond, kas veltīta medicīnas un mākslas mijiedarbībai un šīs mijiedarbības nākotnei.

Pašlaik kongresam ir reģistrējušies un tēzes iesūtījuši dalībnieki no Austrālijas, ASV, Meksikas, Ķīnas, Argentīnas, Krievijas un citām pasaules valstīm. Kopumā sagaidāms ap 200 delegātu no visas pasaules.

RSU darbiniekiem reģistrācija dalībai kongresā ar ievērojamu atlaidi – 100 EUR (pārējiem – 300 EUR).

Klausītājiem dalība kongresā ir bez maksas, un reģistrācija viņiem sāksies aprīlī.