Pētniecība

Rīgas Stradiņa universitāte izsludina sarunu procedūru par licences līguma noslēgšanu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) lietišķo pētījumu projektā izstrādātajam inovatīvajam ģenētiskajam testam, kas ļauj identificēt nozīmīgākos vīriešu un sieviešu neauglības ģenētiskos iemeslus. Piedāvājumi jāiesniedz līdz š. g. 22. augustam.

"Reprodukcijas traucējumi un ar to saistītā neauglība ir ļoti svarīga sabiedrības veselības problēma daudzās pasaules valstīs, arī Latvijā. RSU Molekulārās ģenētikas zinātniskās laboratorijas zinātnieki ir izstrādājuši jaunu, inovatīvu ģenētisko testu, kas nosaka neauglības iemeslus gan vīriešiem, gan sievietēm, kā arī ļauj identificēt piemērotāko ārstēšanas metodi. Salīdzinot ar iepriekš izmantotajām ģenētisko analīžu metodēm, šis tests ir daudz efektīvāks gan iegūstamo rezultātu, gan izmaksu ziņā. Lai šis inovatīvais tests nonāktu pie savas mērķauditorijas, esam izsludinājuši procedūru par intelektuālā īpašuma izmantošanas tiesību iegādi jeb licences līguma noslēgšanu. Veiksmīga šī produkta nonākšana apritē būtu ieguvums ne tikai pacientiem, bet arī Latvijas tautsaimniecībai, jo reproduktīvā medicīna identificējama kā nozare ar augstu eksporta potenciālu,” stāsta RSU Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta vadītāja Linda Gabrusenoka.

RSU zinātnieki ir izstrādājuši arī citus inovatīvus produktus, kuri ir gatavi virzīšanai tirgū. Aktuālie RSU komercprojekti tiks prezentēti pasākumā Bringing RSU Innovations to Market piektdien, 12. augustā, plkst. 14.00, Dzirciema ielā 16, B-202. auditorijā, un tiek organizēts 7. ietvarprogrammas Infekcijas slimību pētniecības potenciāla attīstīšana Rīgas Stradiņa universitātē ("Baltinfect") ietvaros.

Papildus inovatīvajam ģenētiskajam testam pasākuma laikā tiks prezentētas vēl trīs izstrādnes, pie kurām RSU pētnieki strādājuši pēdējo gadu laikā:

• tests HIV pozitīvām sievietēm, kas ļauj prognozēt infekcijas pārnesi no mātes uz augli;
  • jauns ādas krēms metabolā sindroma pacientiem, kas atjauno ādas barjerfunkcijas;
  • dabīgs līdzeklis subklīniska mastīta ārstēšanai govīm, kas palīdz lauksaimniekiem efektīvāk izmantot savus resursus.

Uz pasākumu ir aicināti potenciāli ieinteresēto uzņēmumu pārstāvji, investori, biznesa eņģeļi, inovācijas un uzņēmējdarbības atbalsta organizāciju pārstāvji, kā arī mediju pārstāvji un citi interesenti.

Darba valoda – angļu.