Darbiniekiem

8. janvārī mūžībā devies ilggadējais Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārsts, Rīgas Stradiņa universitātes docents, Latvijas eksperimentālā un klīniskā medicīnas institūta zinātnieks, Uztura laboratorijas vadītājs, uztura mācības pamatlicējs, dietologs, medicīnas zinātņu doktors dr. med. Zigurds Zariņš (19.04.1937.–8.01.2022.).

seru_vests_zigurds_zarins.png

Z. Zariņš 1962. gadā beidzis RMI Vispārējās ārstniecības fakultāti. Viņš veicis pētījumus par vitamīnu maiņu un daudzumu uzturā, kā arī pievērsies aptaukošanās problēmas pētīšanai. No 1969. līdz 1993. gadam līdztekus pētnieciskajam darbam dietoloģijā Z. Zariņš strādājis par gastroenterologu, 1995.–1997. g. bijis Uztura laboratorijas vadītājs un no 1999. līdz 2009. gadam darbojies Rīgas Stradiņa universitātes Uztura laboratorijā. 2009.–2014. gadā Z. Zariņš strādāja Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes Sporta, uztura un pedagoģijas katedrā, no 2014. gada bijis tās docents. 2015. gadā Z. Zariņš saņēma Latvijas Ārstu biedrības Veselības gada balvu par mūža ieguldījumu veselības veicināšanā. Z. Zariņš bija Latvijas Diētas ārstu asociācijas sertifikācijas komisijas priekšsēdētājs, kā arī praktizējošs diētas ārsts.

Izsakām līdzjūtību Zigurda Zariņa tuviniekiem.

Intervija ar Z. Zariņu rsu.lv arhīvā (17.11.2015.)