Darbiniekiem

2021. gada 28. oktobrī negaidīti un pāragri mūžībā aizsaukta ārste, medicīnas zinātņu doktore, RSU docente, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Nefroloģijas centra nefroloģe un Hemodialīzes nodaļas vadītāja Ināra Ādamsone. Skaudra un negaidīta ir šī aiziešana.

inara_adamsone02.jpg

Ināra Ādamsone absolvēja Latvijas Medicīnas akadēmiju (tagad – RSU) 1986. gadā, paralēli strādājot Jēkabpils slimnīcā. Tālāk darba gaitas turpinājās klīniskajā ordinatūrā nefroloģijā, un pēc tās pabeigšanas 1992. gadā viņa sāka strādāt Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dialīzes nodaļā. Sākot no 2010. gada, Ināra Ādamsone bija šīs nodaļas vadītāja. Viņas zinātniski pētnieciskā darbība bija saistīta ar kalcija vielmaiņu, D vitamīnu un osteoporozi. 2000. gadā absolvēta doktorantūra nefroloģijā un iegūts medicīnas zinātņu doktora grāds.

Sākot no 2014. gada rudens, Dr. med. Ināra Ādamsone strādāja Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedrā un aizrautīgi mācīja studentiem nefroloģiju, dalījās ar zināšanām par hemodialīzes principiem un detaļām. Visus pienākumus docente  veica ar lielu atbildību un ļoti godprātīgi. Studenti allaž atzinīgi vērtējuši pasniedzēju, piemēram, "ļoti jauka pasniedzēja, iedvesmojoša, prata izveidot tik vienkāršas / uzskatāmas, bet tajā pat laikā ar informāciju piesātinātas nodarbību prezentācijas".

Tik daudz bija iesāktu darbu, kuri tagad būs jāuzņemas viņas kolēģiem un bijušajiem skolniekiem.

Paldies par nesavtīgo darbu medicīnā un profesionālo palīdzību saviem pacientiem! Paldies par nozīmīgo ieguldījumu, nododot savu ārstes pieredzi un zināšanas medicīnas studentiem, jaunajiem ārstiem un rezidentiem!

Pieminot docenti Ināru Ādamsoni,
Iekšķīgo slimību katedras kolēģi