Darbiniekiem

2024. gada 12. martā 80 gadu vecumā mūžībā devies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Goda doktors Mihaels Holvarts (Michael E. Höllwarth), kurš dzimis 1943. gada 3. maijā Tirolē, Austrijā.

michael_hollwarth_melnbalta.jpg

Profesors M. Holvarts bija Grācas Medicīnas universitātes (Austrija) emeritētais profesors un viens no izcilākajiem pasaules bērnu ķirurgiem, daudzu bērnu ķirurģijas tehnoloģiju aizsācējs, 19 Eiropas un pasaules bērnu ķirurgu asociāciju Goda biedrs, 208 visaugstākās raudzes zinātnisko publikāciju autors, 36 mācību grāmatu autors un līdzautors un trīs zinātnisko monogrāfiju autors.

Kopš 1997. gada profesors sniedza milzīgu atbalstu un palīdzību Latvijas bērnu ķirurgu kvalifikācijas celšanā. Profesora vadītajā Grācas Medicīnas universitātes Bērnu ķirurģijas klīnikā stažējušies pieci Latvijas bērnu ķirurgi.

Profesors M. Holvarts vairākkārt viesojās RSU, 2012. gada maijā kļūstot par mūsu augstskolas viesprofesoru.