Konferences, semināri
Medicīniskā fizika

16. oktobrī MF Fizikas katedra piedalījās projektā Zinātnes mēnesis 2019 kopā ar RSU Studējošo pašpārvaldi.

Šogad Fizikas katedras docētāji piedāvāja studējošajiem atvērto nodarbību, kuras laikā izaicināja ar demonstrējumiem par akustiku un svārstībām, kā arī ķermeņu elastību. Kopā ar saviem pasniedzējiem studenti veica mērījumus, centās uz vietas izskaidrot to rezultātus un formulēt secinājumus savam pētījumam.

Katru gadu MF Fizikas katedra atzīmē Medicīniskās fizikas dienu, kuru šogad apvienoja ar pasākumu Zinātnes mēnesis. Starptautiskā Medicīniskās fizikas diena ir veltīta Marijas Sklodovskas-Kirī dzimšanas dienai, kad ik gadu cenšamies piesaistīt mūsu studējošo uzmanību dažādām medicīniskās fizikas tēmām.

Marija Sklodovska-Kirī ir vienīgā sieviete, kura divas reizes saņēmusi Nobela prēmiju, turklāt dažādās jomās: 1903. gadā fizikā par radioaktivitātes pētījumiem un 1911. gadā ķīmijā par rādija un polonija atklāšanu un to īpašību izpēti.