Attīstība

Ceturtdien, 9. februārī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) darba vizītē bija ieradies Ministru prezidents Māris Kučinskis, lai, tiekoties ar RSU vadību un studentiem, vienotos par tālākiem soļiem valdības atbalstā RSU stratēģisko virzienu attīstībai.

Maris-Kucinskis-rsu-01-lead.jpg

Apmeklējuma pirmais objekts bija RSU pērn atklātais Nukleārās medicīnas centrs Medvision. Centra un universitātes vadība informēja par PET/CT izmeklējuma priekšrocībām un efektivitāti onkoloģijas pacientu ārstniecībā, unikalitāti Baltijā un eksporta perspektīvām nākotnē.

Maris-Kucinskis-rsu-03-lead.jpg

Pēc tam Māris Kučinskis tika iepazīstināts ar RSU Zobārstniecības fakultātes preklīniku un nule kā izremontētajām Bērnu nodaļas un Studentu klīnikas telpām RSU Stomatoloģijas institūtā, apliecinot RSU līderību zobārstniecības izglītībā Baltijā un tās augsto pieprasījumu no ārvalstu studentiem.

Maris-Kucinskis-rsu-02-lead.jpg

Vizītes noslēgumā universitātes rektors pastāstīja par RSU ieceri veidot Cieto zāļu formu laboratoriju, kas pašlaik Latvijā iztrūkst kā starpposms farmācijas nozarē starp zāļu ražošanu un slimību ārstēšanu.

Ministru prezidents Māris Kučinskis izteica pozitīvu vērtējumu par RSU sasniegumiem un nākotnes plāniem. Viņš un universitātes vadība vienojās par kopīgiem soļiem RSU ieceru realizācijai.