Preses relīzes

Trešdien, 15. maijā, vizītē Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ieradīsies Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Premjers tiksies ar augstskolas vadību un studentiem. Krišjānis Kariņš ar studentiem pārrunās Latvijas intereses Eiropā un ārpus tās. Tikšanās paredzēta Hipokrāta auditorijā (RSU centrālajā ēkā, Dzirciema ielā 16) plkst. 16.00.

Premjera vizīte, kuru organizē RSU Eiropas studiju fakultātes (ESF) Politikas zinātnes katedra, ir atvērta ne vien politikas zinātnes, starptautisko attiecību un citiem studentiem, bet ikvienam interesentam. Pasākumam būs iespējams pievienoties gan klātienē, gan arī Facebook tiešraidē.

"RSU ir bijusi jauno politologu un diplomātu kalve jau 20 gadu, mēs sagatavojam kritiski domājošus un pasaulei atvērtus pilsoņus – faktiski jaunos Eiropas dzinējspēkus. Esam gandarīti, ka savu artavu, uzrunājot mūsu jauniešus Eiropas Parlamenta vēlēšanu priekšvakarā, tam pievienot gatavs arī Ministru prezidents," norāda RSU Eiropas studiju fakultātes dekāns prof. Andris Sprūds.

Kopš Krišjāņa Kariņa valdības apstiprināšanas ar vizītēm RSU jau viesojušies vairāki ministri. Inovatīvu, pētniecībā un simulācijas tehnoloģijās balstītu izglītību un studiju infrastruktūru RSU šogad jau iepazinusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP), bet par RSU Juridiskās fakultātes attīstības perspektīvām diskutējis iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV). Savukārt tuvākajā laikā tiek plānotas izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP), kā arī kultūras ministres Daces Melbārdes (VL-TB/LNNK) vizītes. Lai apspriestu nozares aktualitātes nupat, 8. maijā, RSU viesojās arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti.

iev