Pārlekt uz galveno saturu
PVO

Ministri un augstākās amatpersonas no vairāk nekā 100 valstīm no 19. līdz 20. februārim tiksies Stokholmā, Zviedrijā, lai apspriestu jaunus pasākumus ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un ievainoto skaita samazināšanai līdz 2030. gadam saskaņā ar vispārējiem mērķiem, kas noteikti ANO ilgtspējīgas attīstības mērķos (IAM).

"Fakts, ka ceļu satiksmes sadursmju dēļ katru gadu tiek zaudēti aptuveni 1,35 miljoni dzīvību, ir saniknojums. Tā ir nepieņemama maksa par mobilitāti,” teica Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektors (PVO).Ceļu satiksmes traumas ir galvenais nāves cēlonis bērniem un jauniem pieaugušajiem vecumā no 5 līdz 29 gadiem, kā liecina PVO jaunākais ziņojums par vispārējo stāvokli ceļu satiksmes drošības jomā.

Vairāk nekā puse ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo ir gājēji, velosipēdisti un motociklisti. Ceļu satiksmes nāves risks valstīs ar zemiem ienākumiem saglabājas trīs reizes lielāks nekā valstīs ar augstiem ienākumiem. Turklāt 50 miljoni cilvēku gūst ceļu satiksmes ievainojumus, kas rada cilvēku ciešanas un lielus ekonomiskus zaudējumus.

“Lielāko daļu ceļu satiksmes nāves gadījumu un ievainojumu var novērst, izmantojot izmēģinātas un pārbaudītas stratēģijas,” piebilda Dr. Tedros. “Šī konference ir iespēja pasaulei pieņemt jaunu darba kārtību, lai radikāli samazinātu uz mūsu ceļiem zaudēto dzīvību skaitu un pārdomātu, kā mēs varam nodrošināt piekļuvi drošām, pieņemamām, pieejamām un ilgtspējīgām transporta sistēmām visiem.”

Trešā Globālā ministru konference par ceļu satiksmes drošību piedāvā delegātiem iespēju dalīties ar panākumiem un gūtajām atziņām, izstrādāt nākotnes stratēģiskos virzienus pasaules ceļu satiksmes drošībai un definēt veidus, kā paātrināt progresu saistībā ar pārbaudītām stratēģijām, lai glābtu dzīvības. To rīko Zviedrijas valdība sadarbībā ar PVO

Stokholmas deklarācija tiks prezentēta kā ministru konferences noslēguma dokuments, kurā pausts aicinājums uz stingru politisko gribu un starptautisko sadarbību, kā arī partnerattiecībām daudzās sabiedrības nozarēs. Deklarācijā tiks izklāstīti galvenie ieteikumi paātrinātai rīcībai, lai līdz 2030. gadam uz pusi samazinātu ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un ievainoto skaitu visā pasaulē. Papildus tam, ka tiek novērstas cilvēku ciešanas un lieli ekonomiskie zaudējumi, ceļu satiksmes nāves un traumu novēršanai ir pozitīva ietekme uz visiem sabiedrības un attīstības aspektiem, tostarp tiem, kas saistīti ar vidi, klimata pārmaiņām, izglītību, nodarbinātību, enerģētiku, nabadzību, cilvēktiesībām un līdztiesību, kā norādīts IAM mērķos.

Plašaka informācija:

PVO par ministru tikšanos

Globālais ziņojums par ceļu satiksmes drošību