Mirklis ar studentu

Hanna Hjelta (Hanna Hjelt) ir 1. kursa medicīnas studente no Zviedrijas galvaspilsētas Stokholmas. Rīgā viņa ieradās pirmajā septembra nedēļā, lai sāktu studijas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU).

Kā tu uzzināji par RSU, un kāpēc izvēlējies mācīties tieši šeit?

Nevarēju sākt studijas Zviedrijā, tāpēc sāku meklēt citas iespējas. Ģimenes draugs šovasar pabeidza RSU, un es arī izlēmu pieteikties.

Kāpēc izvēlējies studēt medicīnu?

Studēt medicīnu gribēju jau bērnībā. Tētis strādāja slimnīcā, es kopā ar viņu dažreiz devos rīta apgaitā, skatījos uz jaundzimušajiem un spēlējos ar visu, kam varēju tikt klāt. Man ļoti patika šķirstīt tēva anatomijas grāmatas.

hanna_mask-lead.gif

Bērnībā lūdzu, lai dzimšanas dienā man dāvina dažādus medicīnas piederumus, piemēram, apsējus.

Laika gaitā sapratu, ka man patīk ne jau piederumi, bet gan sniegt atbalstu, palīdzēt citiem.

Lūdzu, pastāsti, ko darīji, pirms pieteicies studijām RSU!

Strādāju dienas stacionārā cilmes šūnu transplantācijas nodaļā Karolinskas Universitātes slimnīcā, kā arī ķirurģijas nodaļā Pretorijā, Dienvidāfrikā. Manuprāt, ķirurģija ir ļoti interesanta, pat jautra, ja tā var teikt. Studiju laikā gūšu plašāku ieskatu un varbūt atradīšu citu medicīnas virzienu, kas man patiks vēl labāk.

Par ko tu visvairāk satraucies, sākot studijas Covid-19 pandēmijas laikā?

Vislielāko satraukumu radīja neziņa par to, kad un vai nodarbības sāksies, vai maz tikšu uz Rīgu. Pirms braukšanas biju ļoti uztraukusies, jo biju izvākusies no dzīvokļa Stokholmā, bet, kad pienāca laiks doties uz Rīgu, visi reisi un prāmis no Stokholmas uz Rīgu bija atcelti. Citu uztraukumu nebija, es ļoti priecājos, ka esmu sākusi studēt.

Pandēmija vēl vairāk mani mudināja kļūt par ārsti.

Vai iepriekš biji bijusi Rīgā vai Latvijā?

Nē, nebiju!

Kādi ir tavi pirmie iespaidi par Latviju un RSU?

Ierados vēlu vakarā un paēdu vakariņas ātro uzkodu restorānā McDonalds, kas atrodas pie Rīgas Centrālās stacijas. Diemžēl pirmajā vakarā nesanāca Rīgu apskatīt, bet, dienām ejot, Latvijas galvaspilsēta man iepatikās – šī ir ļoti skaista pilsēta ar daudz burvīgiem parkiem un ielām. Priecājos, ka lielveikalā Rimi var nopirkt pārtiku no Zviedrijas. Pagaršoju slaveno Rīgas Melno balzamu, bet, ja godīgi, tas man itin nemaz negaršo.

hanna_car-lead.gif

Kā veicas ar pašizolāciju jaunā valstī?

Viss kārtībā! Medicīnas studentiem tāpat nav daudz laika izklaidēm. Divu nedēļu laikā, ko pavadīju pašizolācijā, bieži pasūtīju ēdienu ar piegādi uz mājām.

Nu jau nedēļu, kā pašizolācija ir beigusies. Laikapstākļi burvīgi, tāpēc daudz laika pavadu ārā, iepazīstu pilsētu, sabiedrisko transportu. Biju Rīgas Centrāltirgū, aiznesu pāršūt dažas drēbes un biju pie friziera. Biju arī apskatīt savu dzīvokli (diemžēl remonts vēl nav pabeigts). Brīvākā brīdi noteikti došos uz Jūrmalu.

Ko tu domā par mācīšanos tiešsaistē un izolāciju?

Pie attālinātām studijām un darba esmu pieradusi, tāpēc, manuprāt, tā nav problēma. Nedaudz vientuļi, protams, ir, jo esmu jaunā pilsētā un vienīgais veids, kā satikt kursabiedrus, ir tiešsaistes platformā Zoom. Paiet secen daudzas ierastās studentu aktivitātes.

Vai tev te ir draugi vai paziņas?

Nē, tikai nupat satiku kursabiedrus no savas grupas un citām. Man patīk satikt jaunus cilvēkus un apmeklēt dažādus pasākumus, tomēr studiju dēļ mana sociālā dzīve nav tik aktīva, kā gribētos.

Ko sagaidi no studijām?

Nākotnē raugos ar optimismu!

hanna_beer-lead.gif