Mirklis ar studentu

Irina Marioti (Irina Mariotti) ir no Itālijas ziemeļu pilsētas Bolcāno (Bolzano). Medicīnas studijas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) viņa sāka 2016. gada februārī.

Vai pirms studijām RSU kādreiz biji atbraukusi uz Latviju?

Pirms aptuveni sešiem gadiem ierados Latvijā, lai apciemotu draugu, kurš šeit studēja. Ar ģimeni apceļojām Eiropu un trīs dienas viesojāmies Latvijā – devāmies uz laukiem un apskatījām Vecrīgu. Man patiesi iepatikās Rīga, tādēļ nolēmu šeit studēt.

IrinaMariotti_brivdabas_muzejs-lead.gif

Irina Marioti (kreisajā pusē) Brīvdabas muzejā. Foto no privātā arhīva

Vai vienmēr esi gribējusi studēt medicīnu?

Jā, nekad neesmu domājusi citādi. Biju ļoti pārliecināta par profesijas izvēli.

Cik bieži apciemo mājiniekus Itālijā?

Pirmos divus trīs gadus devos uz mājām vienreiz divos mēnešos, tagad – vienreiz trijos mēnešos, neskaitot brīvdienas.

Vai draugi un ģimene tevi apciemo?

Mana ģimene šeit viesojās pagājušogad. Māsa jau ir paguvusi mani apciemot divreiz, savukārt daži draugi pirmo reizi plāno ierasties šovasar.

IrinaMariotti_party-lead.gif

Itāļu studentu asociācijas Rīgā pasākumā. Irina Marioti – pirmā no labās. Foto no privātā arhīva

Vai tu runā latviski?

Nedaudz. Cenšos uzlabot savas latviešu valodas zināšanas un apgūstu arī krievu valodu pie privātskolotāja. Man ir krievu vārds – mana vecvecmāmiņa ir no Sanktpēterburgas (Krievija). Mans sapnis vienmēr ir bijis apgūt svešvalodas, un nu tas notiek – esmu šeit un mācos latviešu un krievu valodu.

Kā tu jūties, komunicējot latviešu valodā?

Jūtos labi, sarunājoties veikalā un ar pacientiem, tomēr es gribētu uzlabot valodas prasmes.

Kādās RSU organizācijās esi iesaistījusies?

Aktīvi darbojos Itāļu studentu asociācijā Rīgā (Italian Student Association in RigaASIR) un esmu jaunievēlētās Ārvalstu studentu asociācijas (International Students AssociationISA) valdes viceprezidente.

Šogad kopā ar diviem citiem studentiem esmu nodibinājusi Plastiskās ķirurģijas biedrību. Vienreiz mēnesī plānojam organizēt tikšanos, lai aplūkotu studiju programmā neiekļautās tēmas. Katrā tikšanās reizē students prezentē noteiktu tēma, par kuru iepriekš vienojamies, un pēc tam pārrunājam dzirdēto. Pasākumā vienmēr piedalās arī mentors – plastiskais ķirurgs. Medicīnā ir ļoti daudz nozaru, un, tā kā plastiskā ķirurģija nav iekļauta studiju programmā, kālab neizglītoties pašiem?

IrinaMariotti_plastic_surgery-lead.gif

Irina Marioti (labajā malā) kopā ar diviem citiem studentiem ir nodibinājusi Plastiskās ķirurģijas biedrību. Foto no privātā arhīva

Vai šajā jomā plāno specializēties?

Jā! Es gribētu strādāt apdegumu nodaļā rekonstruktīvajā ķirurģijā.

Vai esi izlēmusi, kur dosies pēc studiju noslēguma?

Nav ne jausmas! Es varētu doties uz Vāciju, jo runāju vāciski, vai Austriju, Šveici, varbūt arī uz Itāliju.

Šķiet, ka izvēle ir plaša…

Jā, tas ir labi! Vietā, no kurienes nāku, runā gan itāļu, gan vācu valodā. Tā ir liela priekšrocība. Arī universitātē runā vāciski, jo šeit ir daudz studentu no Vācijas.