Mirklis ar studentu

Tamija Kēniga (Tami König) ir Rīgas Stradiņa universitātes 4. kursa medicīnas studente no Vācijas. Noslēdzoties akadēmiskajam gadam, viņa nolēma pavadīt vasaru Rīgā un izbaudīt siltos mēnešus ziemeļos.

Kādēļ nolēmi palikt Rīgā?

Covid-19 pandēmijas laikā jutos drošāk šeit, jo šķita, ka Latvijas valdība kontrolē situāciju veiksmīgāk nekā citviet.

Biju plānojusi vasarā doties uz ASV, lai izietu praksi, satiktu draugus un paceļotu, bet šķita, ka ceļošana un pārlidojumi nav šī brīža drošākā nodarbe. Tāpat nejutos tik droši, lai dotos uz Vāciju pie ģimenes. Tur man nebūtu iespējas pašizolēties, jo mana ģimene dzīvo nelielā miteklī, un nevēlos riskēt un viņus inficēt.

Ar ko pašlaik nodarbojies?

Daudz laika pavadu, gatavojoties ASV medicīnas licences eksāmenam (USMLE, US Medical License Examination). Vasarā tam varu veltīt daudz laika, jo paralēli nav jāraizējas par studijām universitātē. Līdztekus iepriekš minētajam organizēju dažādus pasākumus, piemēram, virtuālos spēļu vakarus, USMLE studiju grupas un RSU ASV studentu asociācijas 4. jūlija izbraucienu ar kajakiem.

Tami_kayak.jpg

Brīvajā laikā dodos pārgājienos, peldu, braucu uz pludmali un plānoju ceļojumus uz Daugavpili, Rēzekni un Rāznas Nacionālo parku. Tiekos ar vietējiem draugiem un ar tiem, kuri nav vietējie, bet ir nolēmuši palikt šeit.

Tā kā jau iepriekš esmu pavadījusi vasaras Latvijā, esmu apmeklējusi visas populārākās tūristu apskates vietas. Tagad cenšos atrast vietējo iedzīvotāju ieteiktās vietas, kas atrodas nedaudz nostāk no tūristu iemītajām takām.

Tami_purvs.jpg

Kuras ir tavas iecienītākās vietas Rīgā?

Man ļoti patīk visi Rīgas parki, īpaši Viesturdārzs. Dārznieki paveikuši lielisku darbu! Pēdējo dažu mēnešu laikā esmu uzņēmusi vairāk nekā 100 fotogrāfiju ar ziediem tikai tāpēc, ka ik pēc dažām dienām parkā paveras pavisam cita aina. Man ļoti patīk hokejs, tādēļ arēna Rīga ir vēl viena no manām iecienītākajām vietām. Ar nepacietību gaidu pasaules čempionātu hokejā, kas nākamgad norisināsies Rīgā.

Vēl viena vieta, ko iesaku apmeklēt tiem, kuri vēlas izzināt latviešu kultūru, vēsturi un tradīcijas, ir Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. Latvieši labprāt iepazīstina viesus ar savām tradīcijām.

Atminos stundu garu sarunu ar kādu tirgotāju, kurš ar lielu entuziasmu man skaidroja katras senās latviešu zīmes un simbola nozīmi. Tas bija jauki!

Nosauc, lūdzu, dažas vietas ārpus Rīgas, kuras tev patīk apmeklēt!

Tādu vietu ir daudz! Piemēram, iesaku aplūkot pludmales, kas atrodas attālāk no Jūrmalas vai citām lielām pilsētām. Parasti šīs pludmales ir tīrākas, un tur ir mazāk cilvēku.​

Tami_beach2.JPG

Ja ir laiks, varat noīrēt automašīnu un nedēļas nogali pavadīt, apceļojot Latvijas rietumu piekrasti un pa ceļam aplūkojot dažādas bākas, pēc tam piestāt Ventspilī un Liepājā. Atpakaļceļā iesaku aplūkot Ventas rumbu Kuldīgā, kas ir Eiropas platākais ūdenskritums. Vasarā to ir iespējams šķērsot kājām, kaut gan tas jādara uzmanīgi!

Gaujas Nacionālais parks ir vēl viena uzmanības vērta vieta. Man ļoti patīk tur doties pārgājienā un braucienā ar kajaku. Vēstures entuziastiem iesaku apmeklēt padomju slepeno bunkuru Līgatnē, kas izbūvēts 20. gadsimta 80. gados politiskās un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā.

Vai tu ieteiktu arī citiem studentiem palikt Latvijā?

Noteikti palieciet šeit, ja ir tāda iespēja!

Vasara ir skaistākais Latvijas gadalaiks, un atgūt ceļošanai iztērētos līdzekļus varēsiet aukstajos ziemas mēnešos. Varbūt uzaiciniet draugus no savas mītnes valsts vai vietējos draugus jums pievienoties un vienkārši izbaudiet ceļošanu! Nevienā citā valstī neesmu sastapusi tik neskartas pludmales un mežus.

Tami_manor.jpg

Ja jums nav iespējas šeit pavadīt vasaru, dodieties vienas dienas izbraucienos studiju semestra laikā. Mēs ar draugu gatavojāmies 3. semestra noslēguma kolokvijam un eksāmeniem pludmalē, kamēr pārējie grupas biedri pavadīja šo laiku iekštelpās. Mēs paveicām produktīvu darbu, izvairījāmies no svelmes un nosauļojāmies, savukārt pārējie grupas biedri mācījās sutīgās iekštelpās, visu dienu neredzot dienasgaismu.