Par mums medijos
Darbiniekiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs sadarbībā ar medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmumu Exonicus izstrādājis jaunu treniņu scenāriju individuālo aizsardzības līdzekļu izmantošanā. Par to vēsta žurnāla Dienas Bizness portāls db.lv.

Exonicus traumas simulatora individuālo aizsardzības līdzekļu izmantošanas treniņu scenārijs Covid-19 PPE māca secību, kā apģērbt un noģērbt individuālos aizsardzības līdzekļus. "Tradicionāli apmācības notiek grupā un izmanto reālus individuālās aizsardzības līdzekļus," skaidro Sandis Kondrāts, Exonicus līdzdibinātājs.

Pašlaik rīks ir publiski pieejams. S. Kondrāts spriež, ka šis scenārijs noderēs arī citām infekciju saslimšanām, kā arī, lai vingrinātos bioloģisko, ķīmisko un radiācijas slimnieku aprūpē.

"Virtuālā simulācija sniedz iespēju neierobežotu reižu skaitu individuāli trenēties aizsarglīdzekļu drošai lietošanai un saņemt tūlītēju atgriezenisko saiti par apgūtajām iemaņām vai pieļautajām kļūdām, neapdraudot pacientu," norāda Ieva Šlēziņa, RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra direktore.

Pēc viņas domām, simulācijas priekšrocība ir tās eksperimentālais raksturs – ir pierādīts, ka eksperimentējot pieaugušie iemācās labāk. Šajā situācijā būtiska ir arī attālināta piekļuve apmācībai – ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, pēc iespējas jāierobežo kontakti klātienē, un šobrīd klātienes mācības nav iespējamas. Tāpēc virtuālā realitāte un datorsimulācija kā attālināta mācību metode vienlaikus ir pieejama visiem interesentiem. Virtuālajā apmācībā arī netiek tērēti aizsarglīdzekļi, kas paredzēti lietošanai pacientu aprūpē.

Ideja par šādu risinājumu radās RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra komandai, kura marta sākumā vairākās Latvijas slimnīcās īstenoja simulācijas mācības, praktiski izvērtējot gatavību rīcībai Covid-19 gadījumā.

Īstenoto aktivitāšu rezultātā tika identificēts, ka būtiski ir aktualizēt personāla zināšanas par individuālo aizsardzības līdzekļu drošu lietošanu. Savukārt hakatona HackForce laikā Exonicus izveidoja neformālu komandu un radīja plānu papildu funkcijai. Individuālo aizsardzības līdzekļu izmantošanas treniņš ir viens no Exonicus traumu simulatora Trauma Simulator scenārijiem.

Missing content item.