Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Absolventiem
Darbiniekiem
Skolēniem
Tradicionālie pasākumi

Sestdien, 14. maijā, pirmo reizi Muzeju naktī piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejs, kas viesus gaidīs, sākot no plkst. 18.00, Rīgā, Kronvalda bulvārī 9. Tā devīze ir “Atvērts pa īstam”, aicinot ikvienu ieskatīties dažādu cilvēku dažādās iekšējās pasaulēs – primāri fiziskajā, bet noslēgumā, izmantojot mūziku, – arī sapņu un pragmatiskajā, jo šī pasākuma programma veidota sadarbībā ar komponistu Platonu Buravicki.

RSU Anatomijas muzejs savas durvis vēra pērnā gada vasaras sākumā. Muzeja pamatā ir pirmā anatomijas mācību kolekcija Latvijā, kas izveidota anatomikumā 20. gadsimta 20.–30. gados un līdz šim kalpojusi topošo mediķu skološanai. Jaunais muzejs šo ekspozīciju ir atvēris ikvienam un tādējādi piedāvā iepazīt ķermeņu dažādību un ieskatīties tajā, ko parasti redz tikai anatoms vai ķirurgs.

rsu_anatomijas_muzejs_0.jpg

Muzeja kolekcijā ietilpst vairāki tūkstoši anatomisku preparātu – orgāni, ķermeņa daļas un pat veseli ķermeņi, kas, pateicoties prasmīgam anatomu darbam, saglabājušies nemainīgi jau 100 gadu un kļuvuši par medicīnas vēstures materiālu mantojumu, iekļaujoties Nacionālajā muzeju krājumā. Pērnajā gadā vēsturiskā kolekcija ieguva jaunu elpu – renovētu ēku, laikmetīgu interpretāciju un mūsdienīgu digitālu ietvaru, kas ļauj ikvienam padziļināti izzināt cilvēka ķermeni.

Programmā

No plkst. 18.00 līdz 22.00 būs iespējams bez maksas apskatīt muzeja anatomijas, antropoloģijas un iedzimto anomāliju ekspozīcijas. Tajās būs apskatāmi īsti skeleti, embriji, kauli, ķermeņa daļas un orgāni, kas izvietoti kopā ar multimediālu skaidrojumu. Muzeja pirmajā stāvā var iepazīt cilvēka orgānu sistēmas un to anatomiju, kā arī aplūkot galvaskausu kolekciju. Muzeja pazemes stāvā izvietotas iedzimto anomāliju, tetovēto ādu, kā arī embrioloģijas kolekcijas, kas daļai apmeklētāju var būt uztraucošas.

Lūdzam katru izvērtēt, vai gribat apmeklēt pagrabstāvā izvietotās ekspozīcijas! Bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem, apmeklējums ieteicams tikai pieaugušā pavadībā.

No plkst. 22.00 līdz 23.00 uz muzeja terases noritēs komponista Platona Buravicka speciāli Anatomijas muzejam radīta muzikāla performance Iekšējo pasauļu tīrumos, kuros komponists reflektēs par cilvēka iekšējām pasaulēm un to savstarpējo mijiedarbību. Performance būs skatāma no muzeja pagalma.