Konferences, semināri

Šogad Muzeju naktī, kas bija veltīta Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienai, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicināja svinēt ne tikai Raiņa un Aspazijas, bet arī RSU 65. dzimšanas dienu.

muzeju-nakts-rsu000.jpg

RSU muzejā nebija tik ļoti daudz apmeklētāju kā Rīgas centrā, toties lielākā daļa bija atnākuši ciemos ļoti mērķtiecīgi – lai iepazītos ar universitātes vēsturi, apskatītu RSU muzeju, uzzinātu par studiju iespējām un, protams, svinētu dzimšanas dienu Rainim, Aspazijai un RSU.

Studenti bija sagatavojuši ļoti interesantus viktorīnas jautājumus, kas apmeklētājus aicināja būt gan radošiem, gan atjautīgiem. Piemēram, vai zināt kādai cīņai 19. gadsimta 90. gados pievērsās Aspazija? Iespējamie atbilžu varianti:

1. sieviešu tiesībām uz augstāko izglītību,
  2. sieviešu tiesībām uz vienlīdzīgu atalgojumu,
  3. sieviešu tiesībām uz iespēju vadīt automobili.

Ģimenēm ar bērniem īpaši patika Saulainais stūrītis, kur kopā ar studentiem bērni zīmēja zelta zirgu.

Ikviens pasākuma apmeklētājs varēja nodot savu video sveicienu jubilāriem, nofotografēties jubilejas foto stūrītī un zīmēt apsveikumu jubilāriem. Visi tika cienāti ar svētku kliņģeri un limonādi.