Absolventiem
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Eiropas Muzeju naktī, kas šogad norisināsies sestdien, 13. maijā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejs piedāvā ne vien bez maksas aplūkot muzeja pamatekspozīciju – vairākus tūkstošus anatomisko preparātu – , bet arī baudīt komponista Džeikina Edvarda Pusona (Jachin Edward Pousson) skaņdarbus, kas tapuši, izmantojot smadzeņu bioelektriskās aktivitātes jeb EEG pierakstus.

Apmeklētāji Kronvalda bulvārī 9 gaidīti no plkst. 18.00, bet beidzamajiem interesentiem iespēja iestāties rindā būs plkst. 22.00.

Eiropas Muzeju nakts ir starptautisks muzeju pasākums, kas daudzviet Eiropā norit ik pavasari kopš 2005. gada. Pirms diviem gadiem atklātais Anatomijas muzejs pērn tajā piedalījās pirmoreiz, sadarbībā ar komponistu Platonu Buravicki veidotajai programmai pulcējot garas interesentu rindas. “Cerēsim, ka šogad izdosies uzņemt visus interesentus. Apmeklētājiem būs apskatāma muzeja divos stāvos izvietotā ekspozīcija – embriji, kauli, ķermeņa daļas un orgāni, kurus papildina multimediāli skaidrojumi – ,

bet īpašu noskaņu visam piešķirs komponista Pusona trīs skaņdarbu sērija, kas radīta speciāli Anatomijas muzejam ,”

norāda RSU Anatomijas muzeja vadītāja doc. Ieva Lībiete.

anatomijas_muzejs_muzeju_nakts2023.jpg

Kā uzsver Pusons, kurš ir pētnieks un doktorants Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur strādā pie smadzeņdatora mūzikas saskarnes izstrādes, mūzika sākas un beidzas cilvēka smadzenēs. “Mūzika sākas ar iztēli un beidzas ar uztveri.

Tāpēc no mūzikas mākslinieka perspektīvas smadzeņu bioelektriskās aktivitātes jeb EEG signāli ir fascinējošs materiāls, ar ko strādāt. Tas ir sarežģīts, blīvi ritmisks materiāls, kas atklāj cilvēka pieredzes slēptos aspektus.”

Darbus, kas tiks atskaņoti Muzeju nakts apmeklētājiem visa vakara garumā, Pusons radījis, izmantojot trīs citu mūziķu – pianista Hailonga Žanga (Hailong Zhang), saksofonista Arvīda Kazlauska (Arvydas Kazlauskas) un elektroniskās mūzikas mākslinieka Vadima Pitlana – EEG pierakstus, kas iegūti no mūziķiem brīvas muzikālas improvizācijas laikā.

RSU Anatomijas muzejs atgādina, ka muzeja mērķauditorija ir apmeklētāji, sākot no 14 gadu vecuma. Anatomijas muzejā ir gaidīti arī jaunāki apmeklētāji, tomēr jāņem vērā, ka muzeja eksponāti ir orgāni, ķermeņa daļas un embriji, tostarp patoloģiski, tāpēc daļa ekspozīcijas var būt uztraucoša jaunākiem apmeklētājiem.

Bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem, apmeklējums ieteicams tikai pieaugušā pavadībā.