Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Skolēniem

Līdzīgi kā piloti trenējas simulatoros, arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentiem ir pieejamas simulācijas tehnoloģijas – no studentu radio un pētnieciskās žurnālistikas izdevuma līdz zobārstniecības iekārtām ar pacienta manekeniem un simulētam operāciju blokam, kur drošā, realitātei pietuvinātā vidē veikt savu pirmo operāciju. Daļu no šīm iespējām RSU demonstrēs izstādē Skola 2023, kas 3.–5. martā notiks izstāžu centrā Ķīpsalā (Rīgā, Ķīpsalas ielā 8).

Augstskolas stendā varēs satikt gan studentus, gan studiju programmu vadītājus un mācībspēkus no RSU un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas. Uz aktuāliem jautājumiem par iestāšanos mūsu universitātē atbildēs Studentu servisa speciālisti. Izstādes atklāšanā piedalīsies RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

rektors_petersons_apbalvosana_sq.png

Rīgas Stradiņa universitāte jau gadiem ir ne vien Latvijas augstskolu reputācijas topa līdere, bet arī starptautiskākā un modernākā studiju vieta Baltijā veselības aprūpes izglītībā, turklāt RSU piedāvā unikālas programmas sociālajās zinātnēs. Pieņemt lēmumu par tālākajiem soļiem izglītībā un par nākotnes karjeru nav viegli, tāpēc augstskola ir sarūpējusi informatīvu, praktiskajām aktivitātēm bagātu stendu, kur apmeklētājus gaidīs zinoša un uz jautājumiem atbildēt gatava komanda.

RSU rektors prof. Aigars Pētersons

RSU savā stendā gaidīs gan skolēnus, kuri meklē piemērotāko bakalaura studiju programmu, gan strādājošus profesionāļus, kuri jūt vajadzību pēc pilnveides un apsver domu par studijām maģistrantūrā.

Kas apgūstams sociālo zinātņu un veselības aprūpes studiju fakultātēs, kā izvēlēties sev piemērotāko programmu, kādi ir uzņemšanas noteikumi, kādā vidē norit studijas, ko prasīs mācības un kādas iespējas iegūtais diploms pavērs? RSU stendā varēs saņemt atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.

Apmeklētāji varēs arī izmēģināt dažādas medicīniskas manipulācijas, tostarp atdzīvināt pacientu ar defibrilatoru, veikt injekcijas mulāžām, urbt zobus un sniegt pirmo palīdzību, kā arī piedalīties studentu medija Skaļāk! vadītajā pop-up studijā un gūt ieskatu podkāstu jeb raidierakstu veidošanas aizkulisēs, iepazīstot tehnoloģijas, kuras topošie mediju speciālisti izmanto mācību procesā. Par aktuāliem tematiem sarunāsies Juridiskās fakultātes, Eiropas studiju fakultātes un Komunikācijas fakultātes mācībspēki un studenti.

Papildus ikgadējai izstādei Skola RSU tradicionāli piedāvā virkni iespēju iejusties studenta kurpēs. Vidusskolēni var startēt Jauno mediķu akadēmijā (JMA), JMA Farmācijas skolā, Jauno māsu akadēmijā, Jauno diplomātu līgā, radošajās darbnīcās biznesā un mārketingā, apmeklēt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā organizētās RSU lekcijas vidusskolēniem.

Gan pamatstudiju, gan maģistrantūras studiju interesenti aicināti iepazīt augstskolas vidi un sadzīvi, studentus, absolventus un mācībspēkus arī Atvērto durvju dienā, kas šopavasar noritēs 15. aprīlī RSU galvenajā ēkā (Dzirciema ielā 16), Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26A) un jaunajā Farmācijas studiju un pētniecības centrā (Konsula ielā 21).

skola_2023_lead.png