Otrdien, 3. aprīlī, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkas (LNB) jauniešu telpā -15+ norisināsies pētnieciskās žurnālistikas izdevuma Inquisitio jaunākā numura atklāšanas svētki. Tulkojumā no latīņu valodas žurnāla nosaukums nozīmē “izmeklēšana”, un tieši ar to nodarbojušies Inquisitio veidotāji, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju programmas Žurnālistika trešā kursa studenti, 12 pētnieciskajos rakstos aptverot sadzīviski sāpīgus un sociāli svarīgus jautājumus, kam daudzos gadījumos nepieciešams meklēt nacionāla mēroga risinājumu.

Žurnāla atklāšanā tēmu par pirmās palīdzības kursu nozīmi un to klibojošo kvalitāti Latvijas autoskolās šķetinās ne vien raksta autori, bet arī pētniece, RSU docente Anda Ķīvīte. Savukārt, lai izvērtētu jūtūberu un blogeru neviennozīmīgo peļņas iespēju – ziedojumu vākšanu internetā –, atklāšanā piedalīsies Latvijas Radio kanāla Pieci.lv ētera personības, kas raksta tapšanas nolūkā piedalījās žurnālistu eksperimentā, iejūtoties jūtūberu lomās. Raksta autore ir RSU studente un radio žurnāliste Olīvija Kairova. Tieši minētais raksts šogad ir izcelts kā Inquisitio centrālais pētījums.

Žurnālā aptvertas vēl 10 citas tēmas, ar kurām detalizētāk varēs iepazīties izdevuma atklāšanā. Šī numura rakstu autori: Katrīna Mediņa, Olīvija Kairova, Dārta Dindune, Kristaps Feldmanis, Toms Šķipars, Žanete Trepša un Nikola Veidemane. Foto autors – Ojārs Jansons. Dizaina un maketa autors – Modris Brasliņš.

inquisitio-4.png

Inquisitio, ko RSU izdod kopš 2015. gada ar mērķi atklāt Latvijā līdz šim publiski noklusētas un maz aktualizētas tēmas, topošajiem žurnālistiem kalpo kā skrejceļš, lai paceltos profesionālos augstumos. Līdzšinējos žurnāla numuru atklāšanas svētkos RSU studentu veikumu komentējuši un atzinīgi vērtējuši pētnieciskās žurnālistikas grandi, tostarp Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica valdes priekšsēdētāja, raidījuma De Facto līdzdibinātāja Arta Ģiga un žurnālists, raidījumu Aizliegtais paņēmiens un Tieša runa vadītājs Guntis Bojārs.

RSU studiju programmas ŽurnālistikaMultimediju komunikācija, kā arī Fotogrāfija sagatavo gan akadēmiski spēcīgus, gan praktiski rūdītus jaunos mediju profesionāļus. Inquisitio ir tikai viens no instrumentiem studentu profesionālo prasmju attīstīšanai. Komunikācijas fakultātes studenti veido TV sižetus, videoklipus un gatavo radio saturu studentu medijam Skaļāk!, apgūst digitālo un analogo tehnoloģiju lietojumu fotogrāfijā RSU fotostudijā, veic exit poll aptaujas pašvaldību un Saeimas vēlēšanās un izmanto citas praktiskas platformas savas profesionalitātes slīpēšanai.

Inquisitio iepriekšizdoto numuru raksti elektroniskā formātā ir pieejami RSU studentu medija Skaļāk! mājaslapā skalak.rsu.lv, savukārt jaunākā numura drukātā versija – RSU Informācijas centrā Dzirciema ielā 16.

Ja jums nav LNB lasītāja kartes, tad LNB Klientu apkalpošanas centrā pirmajā stāvā iespējams saņemt apmeklētāja karti. Personīgās mantas pirms ierašanās jānovieto tām paredzētajos skapīšos. Jauniešu telpa -15+ atrodama M stāvā.