Preses relīzes

Līdz ar sestdienu, 1. jūniju, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) sākas vasaras uzņemšanas laiks. Studētgribētāji aicināti reģistrēties elektroniskās pieteikšanās sistēmā uznemsana.rsu.lv, kur pamatstudiju, maģistra un doktorantūras līmenī pieejama 31 studiju programma sociālajās zinātnēs un 35 programmas veselības aprūpē un medicīnā. Šāgada vasaras uzņemšanas jaunums ir veselības psiholoģijas, kā arī māszinību studiju piedāvājums maģistrantūras līmenī RSU Liepājas filiālē. Kopskaitā vasaras uzņemšanā RSU plāno uzņemt studentus vairāk nekā 760 budžeta vietās, kā arī teju divtik maksas studētgribētājus.

Elektroniskos pieteikumus pamatstudiju programmām RSU var iesniegt no 1. jūnija līdz 9. jūlijam, maģistrantūras programmām no 1. jūnija līdz 13. augustam, bet doktorantūrā – no 1. jūnija līdz 16. augustam. Dokumentu pieņemšana klātienē pamatstudiju programmām norisināsies no 1. līdz 9. jūlijam, maģistra studiju programmām no 1. jūlija līdz 13. augustam un doktorantūras studiju programmām no 22. jūlija līdz 16. augustam. Šajā pat laika rāmī norisināsies jauno studentu vasaras uzņemšana arī RSU Liepājas filiālē.

Līdzīgi kā pērn arī šogad RSU rīkos Uzņemšanas nakti, kas notiks 3. jūlijā. Tās laikā dokumentu iesniegšana būs iespējama neordinārākās stundās – no plkst. 8.00 līdz 22.00.

Studētgribētāju ērtībai RSU Uzņemšanas komisija šogad pirmo reizi arī dosies izbraukumos uz Liepāju un Daugavpili, piedāvājot iespēju iesniegt dokumentus jebkurai no RSU studiju programmām, nedodoties uz galvaspilsētu. Liepājā dokumentu pieņemšana norisināsies 4. un 5. jūlijā augstskolas filiāles telpās Riņķu ielā 24/26, bet Daugavpilī – 8. un 9. jūlijā Daugavpils Universitātē Vienības ielā 13.

Šo akadēmisko gadu RSU deviņās fakultātēs sāka 9200 studentu, un, neraugoties uz demogrāfisko bedri, augstskolai pēdējo gadu laikā izdevies jaunuzņemto studentu skaitu kāpināt ik gadus. Pērn, piemēram, uzņemts par 11 % vairāk studentu nekā 2017. gada vasarā. Tas saskan ar KANTAR Latvijas augstskolu reputācijas pētījuma rezultātiem, kur RSU jau trešo gadu pēc kārtas ieņem pirmo vietu.

Plašāka informācija par studiju programmu saturu un uzņemšanas prasībām ir pieejama RSU mājaslapā.

Papildu informācijai