Konferences, semināri

Lai veicinātu rezidentu radošo un pētniecisko darbu, trešdien, 11. maijā, pulksten 10.00 Rīgas Stradiņa universitātes aulā (Dzirciema ielā 16) sākās Tālākizglītības fakultātes organizētā rezidentu zinātniski praktiskā konference un konkurss Mūsdienu aktualitātes medicīnā.

Konferenci atklāja RSU rektors profesors Jānis Gardovskis.

Konkursam varēja iesniegt darbus, kuros risināti aktuāli jautājumi dažādās medicīnas nozarēs, tajā skaitā primārajā veselības aprūpē, īpašu uzmanību pievēršot jaunām medicīniskajām tehnoloģijām un to izmantošanas ekonomiskajam pamatojumam.

Rezidentu zinātnisko darbu konkurss notiek divās kārtās. Konkursa 2. kārtā – konferencē – piedalīsies tie darbi, kas izturējuši 1. kārtas atlasi. Iesniegtos darbus 1. kārtā vērtēja prof. Iveta Ozolanta, prof. Ģirts Briģis, prof. Ludmila Vīksna, prof. Aigars Pētersons, prof. Gunta Ancāne, prof. Dace Rezeberga, doc. Oļegs Sabeļņikovs, doc. Inga Stuķēna, rezidenti Līga Jaunozoliņa, Pauls Sīlis, Dmitrijs Bogdanovs u. c.

2. kārtas konkursa dalībnieki saņems sertifikātu, un trīs labāko darbu autori saņems balvu.

Konferences programma

10.00–10.10 Konferences atklāšana – RSU rektors prof. Jānis Gardovskis

10.10–10.15 2015. gada RSU rezidentu zinātniski praktiskās konferences un konkursa Mūsdienu aktualitātes medicīnā uzvarētājs Vitālijs Lobarevs (3. studiju gada radiologa diagnosta specialitātes rezidents)

10.15–11.45

• "Preimplantācijas ģenētiskā skrīninga indikācijas, tā ietekme uz grūtniecības gaitu un dzemdību iznākumu" – Nellija Seimuškina (5. studiju gada ginekologa dzemdību speciālista specialitātes rezidente)
  • "Kognitīvo traucējumu izvērtēšana multiplās sklerozes pacientiem ar dažādu klīnisko norisi" – Jolanta Umure (1. studiju gada neirologa specialitātes rezidente)
  • "Multirezistento paplašināta spektra beta-laktamāzi producējošo Enterobacteriaceae dzimtas baktēriju kolonizācija zarnu traktā pastiprina čūlainā kolīta klīnisko aktivitāti un smagumu: preliminārie pētījuma dati" – Vita Skuja (2. studiju gada internista specialitātes rezidente)
  • "PKP2 un DSG2 gēnu analīze aritmogēnas labā kambara displāzijas reģistra pacientiem Latvijā" – Luīze Bidiņa (1. studiju gada pediatra (bērnu kardiologa) specialitātes rezidente
  • "Kreisā ātrija austiņas slēgšana – insulta profilakses alternatīva pacientiem ar ātriju fibrilāciju" – Baiba Luriņa (2. studiju gada kardiologa specialitātes rezidente)
  • "Labā diafragmas kupola ekskursiju ultrasonogrāfiska izvērtēšana no mākslīgās plaušu ventilācijas atradināmiem pacientiem" – Samanta Prīdāne (4. studiju gada anesteziologa reanimatologa specialitātes rezidente)

11.45–12.05 Pārtraukums 20 min.

12.05–13.20

• "Šizofrēnijas pacientu personības īpatnību un kognitīvo funkciju ietekme uz slimības gaitu un sociālo adaptāciju" – Daniels Šamburskis (4. studiju gada psihiatra specialitātes rezidents)
  • "Reģeneratīvās terapijas efektivitāte un tās ietekmējošie faktori pacientiem pēc akūta miokarda infarkta un hroniskas sirds mazspējas" – Kristīne Spalva (1. studiju gada kardiologa specialitātes rezidente)
  • "Pēcdzemdību muguras lejasdaļas sāpju saistība ar epidurālo analgēziju" – Zane Jaunberga (1. studiju gada algologa specialitātes rezidente)