Pirmajā pēcsvētku dienā, 6. maijā, RAKUS klīnikas Linezers konferenču zālē jau 44. reizi norisinājās RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras un nodibinājuma SIA "Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca" atbalsts fonds kopīgi rīkotā profesora Jūlija Anšeleviča vārdā nosauktā terapijas olimpiāde Zelta stetoskops. Šoreiz sacensībās piedalījās 31 Medicīnas fakultātes students. Olimpiādes dalībniekiem 49 minūšu laikā bija rakstveidā jāatbild uz 47 testa jautājumiem, jāanalizē viens klīniskais gadījums un jāapraksta viena elektrokardiogramma.

Olimpiādes rezultātus vērtēja komisija – profesori Aivars Lejnieks, Ivans Zagorskis un Andrejs Kalvelis, asociētā profesore Mārīte Antra Ozoliņa, RSU Emeritus asociētais profesors Jānis Raibarts un lektore Larisa Umnova.

Olimpiādes Zelta stetoskops 2014 laureāti

VI studiju gads

1. vieta: Ksenija Šahurova

2. vieta: Līga Bondare

3. vieta: Ņikita Nazarenko

V studiju gads

1. vieta: Edgars Volosnuhins

2. vieta: Sergejs Magers

3. vieta: Anda Stoļarova

IV studiju gads

1. vieta: Kristīne Bārdiņa

2. vieta: Sabīne Upmale

3. vieta: Laura Vanka

Laureāti tika noteikti pēc saņemto punktu skaita. Par olimpiādes absolūto uzvarētāju ar vislielāko punktu skaitu – 41 (no 52 iespējamiem) – kļuva sestā studiju gada studente Ksenija Šahurova.

Paldies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas atbalsta fondam, tā valdes priekšsēdētājam asoc. prof. Ardim Platkājim par finansiālo atbalstu olimpiādes uzvarētāju apbalvošanai. Paldies personīgi fonda izpilddirektoram Normundam Beļskim, kas bija ieradies uz šo pasākumu, lai uzrunātu un stiprinātu studentus! Ar fonda atbalstu absolūtajai uzvarētājai tika piešķirta naudas balva EUR 143 apmērā, kā arī divas naudas balvas EUR 110 apmērā pirmās vietas ieguvējiem ceturtā un piektā studiju gada studentu grupās.

Pateicamies arī firmas Roche pārstāvniecībai par iespēju studentiem iegādāties medicīnas grāmatas! Iekšķīgo slimību katedras vadītājs prof. Aivars Lejnieks pateicas asoc. prof. Mārītei Antrai Ozoliņai, visiem žūrijas komisijas locekļiem un katedras darbiniekiem par olimpiādes jautājumu sagatavošanu un veiksmīgu olimpiādes norisi!

Iekšķīgo slimību katedra apsveic olimpiādes uzvarētājus un pateicas visiem dalībniekiem par piedalīšanos!

Uz tikšanos nākamajā olimpiādē Zelta stetoskops 2015. gada maijā!