Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri
Ziņas
Pētniecība

17. maijā RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā norisinājās Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Māszinību un dzemdību aprūpes katedras organizētā Starptautiskai māsu un vecmāšu dienai veltītā 3. zinātniski praktiskā konference Profesionāla attieksme – nemainīga vērtība māsu un vecmāšu praksē. Konference tika translēta tiešsaistē RSU Liepājas filiālē, Daugavpils Psihoneiroloģiskajā slimnīcā un Vidzemes slimnīcā. Konferencē piedalījās 339 dalībnieki.

rsu-masu-un-vecmasu-konference-004.jpg

Konferenci atklāja un apsveikuma vārdus teica Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes dekāne prof. Inga Millere, Māszinību un dzemdību aprūpes katedras vadītāja asoc. prof. Liāna Deklava, Latvijas Māsu asociācijas prezidente Dita Raiska un Latvijas Vecmāšu asociācijas prezidente Kristīne Embure-Zapoļska.

Ar savām zināšanām un pieredzi dalījās māsas un vecmātes no P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, VSAC Zemgale, Rīgas Dzemdību nama, Jauno ģimeņu kluba Ligzdiņa, Aprūpes biroja, kā arī RSU docētāji. Kopā nolasīti 11 referāti par vecmāšu un māsu darba organizāciju un profesionālo attieksmi, jauno darbinieku adaptāciju, vecmātes un sievietes mijiedarbību pacientes līdzestības veicināšanā, drošām dzemdībām, veselības aprūpē aktuāliem jautājumiem, strādājot ar pacientiem mājās un stacionārā.

Konferences laikā bija apskatāma starptautiska ceļojoša Zemmelveisa Medicīnas vēstures muzeja Budapeštā izstāde Ignacs Zemmelveiss. Sievieti sargājot, kas tapusi ar Ungārijas vēstniecības atbalstu.
Šī bija jau trešā Starptautiskai māsu un vecmāšu dienai veltītā zinātniski praktiskā konference. Pirmā konference notika 2015. gadā ar nosaukumu Izcila izglītība – mūsdienīga prakse, savukārt 2016. gada konference bija Māsas un vecmātes – veselības aprūpes sistēmas pārmaiņu virzītājspēks.