Nu jau ierasts, ka Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) nedēļā pirms semestra sākuma noris ārvalstu studentu Iepazīšanās nedēļa, kurā jaunie ārvalstu studenti tiek iepazīstināti ar Latviju un sagatavoti studiju norisei RSU.

Trīs lietas – labas lietas, tāpēc jau trešo reizi pasākums notika virtuāli. Jaunie ārvalstu studenti no 24. līdz 26. augustam pasākumam pieslēdzās attālināti – no savām mājām, lidostām vai tikko ieradušies Rīgā. Ar šo semestri RSU ārvalstu studentu pulkam pievienojas 419 studenti no 38 valstīm un 47 iebraucošie Erasmus+ mobilitātes studenti.

Pirmā no trim pasākuma dienām pievērsās Latvijai un dzīvei Rīgā. Dienu ievadīja Starptautisko sakaru departamenta (SSD) direktore Baiba Pētersone ar sveicienu jaunajiem studentiem un turpināja profesionālās etiķetes un protokola speciāliste Irma Kalniņa ar izsmeļošu prezentāciju par Latvijas kultūru un latviešu raksturu. Šajā dienā studentu uzmanība tika vērsta arī uz sadzīviskākām tēmām – Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Mārtiņš Ķipurs sniedza prezentāciju par drošību, sabiedrisko kārtību Rīgā un epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, bet RSU ambulances ārste Sindija Hīstere (Cindy Heaster) informēja par veselības aprūpi Rīgā.

Otrā diena sniedza iespēju jaunajiem studentiem iepazīties ar studentu dzīvi RSU. Dienu atklāja RSU rektors prof. Aigars Pētersons ar veiksmīgu studiju vēlējumu. Pēc rektora uzrunas prezentētāja vietu ieņēma SSD Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters, kurš sniedza ieskatu par uzņemto studentu sastāvu (lielākā daļa studēs medicīnu, vairāk nekā puse jaunuzņemto ārvalstu studentu ir no Zviedrijas un Vācijas) un atbildēja uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par uzņemšanu, studiju procesu, vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātiem, kas nepieciešami dalībai klātienes studijās. Dienas otrajā pusē ieradās studējošo pārstāvji – Ingvars Kudeikins no RSU Studējošo pašpārvaldes, Muhameds Nalīfs Ahmeds Mazārs (Mohamed Naleef Ahamed Mazhar) un Ādams Bots (Adam Bott) no Ārvalstu studentu asociācijas (ĀSA), lai pastāstītu par studentu organizācijām, to dažādību un funkciju RSU, kā arī aicināja studentiem aktīvi iesaistīties ne tikai akadēmiskajā, bet arī sabiedriskajā dzīvē RSU. Noslēgumā Reinis Gailītis no Ārvalstu reflektantu nodaļas atgādināja par imigrācijas procesu un informēja studentus par iespēju Latvijā saņemt Latvijas personas kodu.

Tā kā līdz 10. oktobrim studiju process noritēs attālināti, bija īpaši svarīgi palīdzēt jaunajiem studentiem saprast, kur ir iespējams atrast studiju kursu informāciju, tiešsaistes nodarbību piekļuves saites un lekciju video ierakstus, un pasākuma noslēdzošā diena tika veltīta tieši šiem jautājumiem. Dienu sāka Ārvalstu studentu nodaļas dekāne Smuidra Žermanos ar sveicienu un panākumu vēlējumu jaunajiem studentiem. Turpinājumā RSU ĀSA akadēmisko lietu vadītājs Manu Tomass Topurams (Manu Thomas Thoppuram) un viņa asistente Annemarija Lange (Annemaria Lange) stāstīja par e-studiju portālu, studiju kursu uzbūvi, C daļas kursiem un RSU iekšējiem noteikumiem, kā arī sniedza izsmeļošas atbildes un jauno studentu jautājumiem. Tam sekoja Studentu servisa pārstāves Leldes Kozilānes prezentācija par dažādiem e-pakalpojumiem, studentu kartēm un izziņām. Vakarā neformālā pasākumā divi medicīnas studenti – Ādams Bots un Viljams Eklunds (William Eklund) – dalījās dažādos praktiskos ieteikumos par to, kā veiksmīgāk plānot savu laiku un mācību apjoma apguvi, un atgādināja, cik svarīgi ir studēt jau no pirmās dienas.

SSD izsaka pateicību katram dalībniekam, kurš piedalījās un sniedza jaunajiem studentiem un Erasmus+ mobilitātes dalībniekiem vērtīgu informāciju par universitāti, parstudiju procesu un dzīvi Rīgā.

SSD novēl panākumiem bagātu semestri un studiju laiku jaunajiem, tikko studijas sākušajiem studentiem!

Pasākuma videoieraksts skatāms rsu youtube kanālā