Darbiniekiem

Līdz ar februāri atsācies arī pavasara semestris. Lielāka daļa RSU studentu tikko veiksmīgi nokārtojuši eksāmenu sesiju un tagad ar jaunu jaudu pievēršas mācībām, tomēr daļai studentu šis būs pirmais semestris Rīgas Stradiņa universitātē (RSU).

RSU studentu pulkam līdz ar februāri pievienojušies 293 jauni studenti no 29 valstīm. 260 no tiem sākuši apgūt medicīnu, savukārt, 33 – zobārstniecību. Tā kā pirmais semestris jaunajiem studentiem notiek attālināti, bija īpaši svarīgi visus iepazīstināt ar RSU un studiju procesu universitātē. Tāpēc janvāra pēdējā nedēļā notika trīs dienas ilga jauno ārvalstu studentu Iepazīšanās nedēļa (Orientation Week).

Pasākumā studentus sveica RSU rektors prof. Aigars Pētersons, Starptautisko sakaru departamenta (SSD) direktore Baiba Pētersone un Ārvalstu studentu nodaļas (ĀSN) dekāne Smuidra Žermanos. Par universitāti, studijām, dažādiem e-pakalpojumiem, imigrāciju un studentu organizācijām stāstīja SSD, Studentu serviss, ĀSN, Ārvalstu studentu asociācija un Studējošo pašpārvalde.

RSU Komunikācijas fakultātes profesors Deniss Hanovs jauno studentu uzmanību vērsa uz to, kas būs aktuāls, dzīvojot svešā pilsētā un kultūrā. RSU Psihosomatikas klīnikas ārstes Laura Valaine un Renāte Kangsepa iepazīstināja studentus ar mentālās veselības jautājumiem, vēršot uzmanību uz Covid-19 radīto ietekmi. Savukārt par fizisko veselību un labsajūtu sesiju vadīja RSU ambulances ārste Cindy Heaster. Sadarbībā ar Rīgas Pašvaldības policiju jaunajiem studentiem tika nodrošināta informācija par drošību un kārtību Rīgā.

Pēcpusdienās norisinājās vairākas tīklošanās aktivitātes, kurās studenti varēja iepazīt savus kursabiedrus un viņu radošumu. Viena šāda pasākuma ietvaros vecāko kursu studenti Serafima Grigorjeva un Claes William Eklund dalījās dažādos vērtīgos un praktiskos ieteikumos par laika plānošanu, attālināto studiju īstenošanu un savas darba slodzes veiksmīgu sadalīšanu.

Īpaši šajā laikā, kad fiziskas starptautiskās mobilitātes nav iespējamas, ir svarīgi visa semestra garumā uzturēt saikni starp RSU un jaunajiem ārvalstu studentiem. Tādēļ SSD ir ieplānojis virkni interaktīvu tīklošanās pasākumu tiešsaistē.

SSD izsaka pateicību katram Iepazīšanās nedēļas dalībniekam, kurš piedalījās un sniedza jaunajiem studentiem vērtīgu informāciju par universitāti un  studiju procesu, kā arī dzīvi Rīgā un Latvijā.

SSD novēl panākumiem bagātu semestri un studiju laiku jaunajiem, tikko studijas uzsākušajiem medicīnas un zobārstniecības studentiem!