RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas atbalsta fonda kopīgi rīkotā profesora Jūlija Anšeleviča vārdā nosauktā olimpiāde Zelta stetoskops tradicionāli notiek maijā. Šogad 7. maijā olimpiādē piedalījās 39 Medicīnas fakultātes studenti (seši studenti no 4. kursa, 21 students no 5. kursa un 12 studenti no 6. kursa).

Olimpiāde šogad notika jau 43. reizi. Tās vērtēšanas komisijā bija prof. Aivars Lejnieks, asoc. prof. Mārīte Antra Ozoliņa, prof. Andrejs Kalvelis, asoc. prof. Jānis Raibarts, doc. Inga Stuķēna, lekt. Larisa Umnova un lekt. Juris Meijers.

Dalībnieki, aizpildot testu, sava vārda un uzvārda vietā rakstīja devīzi. Šī gada dažas dalībnieku devīzes skanēja šādi: „Uzvarai tīk uzcītība”, „Karsums”, „Neviens neuzvar nemēģinot”, „Kas paēdis, tas laimīgs”, „Zelta ārsts ar zelta stetoskopu”, „Nekas tā neuzmundrina no rīta kā laikus nepamanīta durvju stendere vai terapijas nodarbība astoņos no rīta”, „Es zinu, ka neko nezinu”, „Ar veiksmi vien ir par maz”, „Skaldi un valdi”, „Nekad nebija liela cerība – tikai muļķa cerība”, „Kauns nav zaudēt, bet necīnīties”, „Pavasaris!”, „1.2.3.4.5”, „Latvija : Austrija 4:1”, „Vienmēr ar smaidu”, „Ir šaubas – ir pulss!”, „Lai veicas”, „Neriskē ar to, ko neesi gatavs zaudēt”, „Vēl vairāk jāmācās”, „Sapņiem jābūt globāliem, citādāk tie nav sapņi”, „Repetito est mater studiorum”, „Vita nostūra brevis est”, „Heidi meidi”, „Para avis”, „Yes no maybe”.

Studentiem 60 minūšu laikā rakstiski bija jāatbild uz 49 testa jautājumiem un jāizanalizē kardiogramma.

Olimpiādes laureāti tika noteikti pēc iegūto punktu skaita katrā studiju gadā atsevišķi. Tikai nosaucot devīzi, komisijas locekļi un klātesošie uzzināja laureātu vārdus.

Olimpiādes Zelta stetoskops 2013 laureāti

VI studiju gads

1. vieta – Iļja Noviks (2012. gada olimpiādes II vietas ieguvējs)

2. vieta – Rasma Vārna

3. vieta – Aivars Štrauss

V studiju gads

1. vieta – Līga Bondare (absolūtā uzvarētāja un I vietas ieguvēja)

2. vieta – Ksenija Šahurova

3. vieta – Pauls Sīlis (2012. gada olimpiādes I vietas ieguvējs)

IV studiju gads

1. vieta – Edgars Volosnuhins

2. vieta – Kristiāns Meidrops

3. vieta – Sergejs Magers

Paldies SIA "Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca" atbalsta fondam un tā priekšsēdētājam Ardim Platkājim par finansiālo atbalstu olimpiādes uzvarētāju apbalvošanā, kā arī fonda direktoram Normundam Beļskim, kas bija ieradies uz pasākumu, lai uzrunātu un stiprinātu studentus. Ar fonda atbalstu absolūtajam uzvarētājam tika piešķirta naudas balva – Ls 100, kā arī 4. un 5. kursa 1. vietas ieguvējiem – katram Ls 75.

Pateicamies arī Roche, Takeda un Servier pārstāvniecībai par iespēju studentiem iegādāties medicīnas grāmatas. Tika pasniegtas arī veicināšanas balvas – katra studiju gada vienam studentam par vismazāk iegūto punktu skaitu.

Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras vadītājs prof. Aivars Lejnieks pateicas asoc. prof. Mārītei Antrai Ozoliņai, žūrijas komisijas locekļiem, katedras darbiniekiem par olimpiādes jautājumu sagatavošanu un olimpiādes veiksmīgu norisi.

Uz tikšanos olimpiādē Zelta stetoskops 2014!