Ziņas

Pirmdien, 12. decembrī, pulksten 13.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) topošās dienesta viesnīcas Dārza ielā 5 pamatos tiks iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākotnes paaudzēm. Pēc Latvijas valsts neatkarības atgūšanas šī būs Latvijā pirmā dienesta viesnīca, kas uzbūvēta, sākot no pamatiem.

darza-iela-projekts-lead.jpg

Pasākumā piedalīsies:

• veselības ministre Anda Čakša;
  • RSU rektors Jānis Gardovskis;
  • RSU Studējošo pašpārvaldes vadītājs Artūrs Šilovs;
  • Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks;
  • SIA Velve valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

Jaunā ēka būs studentu dienesta viesnīca ar trīs stāviem un vienu pazemes stāvu. Jaunbūvē, kuras kopējā platība ir 5401,4 m2, iecerēti 135 dienesta viesnīcas numuriņi, no kuriem divi būs piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā. Ēkā plānotas arī telpas studentu atpūtai un mācībām. Teritorijā un ēkas pazemes stāvā atradīsies autostāvvieta un speciāla novietne velosipēdiem. Jaunās ēkas būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošināšanu veic SIA Velve.

karte-darza-iela5-rsu.jpg

Jaunā ēka tiek celta, lai nodrošinātu iespēju dzīvot universitātes dienesta viesnīcās arvien lielākam skaitam vietējo un ārvalstu studentu. Turklāt šī dienesta viesnīca veidos vienotu studiju un pētniecības kompleksu RSU centrālās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā.