Konferences, semināri
Medicīniskā fizika

9. un 10. oktobrī Kauņas Tehnoloģiju universitātē noritēja kārtējā Baltijas grupas dalībnieku tikšanās. Tajā tikās astoņas Baltijas universitātes un CERN. Rīgas Stradiņa universitāti pārstāvēja MF Fizikas katedras vadītājs, docents Jevgenijs Proskurins. Tikšanās laikā dalībnieki pauda vēlmi stiprināt zinātnisko sadarbību, tai skaitā īstenojot kopīgus projektus ar CERN, tādejādi stiprinot daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju zinātnes attīstību Baltijā.

Nākamajam pārskata periodam CERN Baltijas grupa vienojās par šādiem kopīgiem sadarbībības virzieniem:

• ikgadēja CERN Baltijas skolas organizēšana Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju zinātnē, sākot ar 2020. gadu;
  • jaunu starpdisciplināras daļiņu fizikas studiju programmas izstrādāšana  maģistratūras un doktorantūras līmenī;
  • dialoga veicināšana ar Baltijas uzņēmumiem par to iesaisti augstas enerģijas daļiņu un paātrinātāju tehnoloģiju pētniecībā un attīstībā;
  • savstarpēji koordinētas Baltijas augstskolu un uzņēmēju dalības veicināšana CERN CMS zinātniskajā eksperimentā.

Plānots, ka nākamā CERN Baltijas grupas sanāksme notiks Rīgā 2020. gada aprīlī.

CERN Baltijas grupa tika dibināta 2018. gada 28. maijā CERN, Ženēvā, Šveicē, un tajā ietilpst galvenās Baltijas valstu universitātes – Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Kauņas Tehnoloģiju universitāte, Viļņas Universitāte, Nacionālais ķīmijas fizikas un biofizikas institūts, Tallinas Tehnoloģiju universitāte un Tartu Universitāte. Grupa ir izveidota, lai koordinētu zinātniskās aktivitātes starp Baltijas valstīm un CERN.

CERN_Baltic_Group_2019--1.jpg