Rezidentūra
Stipendijas

Latvijas jaunie ārsti, rezidenti un citas ārstniecības personas ar augstāko medicīnisko izglītību var iesniegt pieteikumu Ojāra Veides Fonda stipendijai līdz 15. septembrim, ja apmācības paredzētas 2024./25. akadēmiskajā gadā.

Ojāra Veides fonda mērķis ir atbalstīt Latvijas speciālistus, kuri strādā veselības aprūpes jomā Latvijā un kuriem ir izdevība un vēlēšanās papildināt profesionālās zināšanas kādā ārstniecības vai mācību iestādē ārzemēs. Nu jau 12 gadus Ojāra Veides Fonds finansiāli atbalsta Latvijas medicīnu. Katru gadu četriem līdz sešiem jaunajiem medicīnas speciālistiem ir iespēja saņemt stipendiju līdz 2500 ASV dolāru. Stipendija jāizmanto 1,5 gadu laikā, un par iegūtajām zināšanām jāsniedz rakstiska atskaite, kā arī finanšu pārskats.

Stipendija paredzēta ceļa izdevumu, dzīvesvietas, mācību maksas un uztura izdevumu segšanai. Lai pieteiktos stipendiju konkursam, pretendentam jānosūta pieteikuma e-pasts uz lazaatlazariga[pnkts]lv (laza[at]lazariga[dot]lv), pievienojot visus dokumentus (faila nosaukumā jānorāda uzvārds un doc. saturs) un sūtījuma temata laukā norādot Ojāra Veides Stipendiju fondam.

Pieteikumus vērtē fonda valde, kurā sabiedriskā kārtā darbojas dr. Juris Lazovskis, dr. Inese Flude un dr. Ingrīda Šketris (Kanāda). Fonda darbība ir cieši saistīta ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) darbību.

Ojāra Veides stipendiju fondu 1999. gadā Kanādā dibinājusi Saskačevanas Universitātes profesore Emma Irēne Groduma (1916.–2007.), kas testamentā novēlēja daļu mantojuma fonda izveidei, lai godinātu savu brāli, LU medicīnas studentu Ojāru Kārli Veidi, kurš zaudēja dzīvību Otrajā pasaules karā. Fondu vada asoc. prof. Juris Lazovskis, tā ekspriekšsēdis ir Kaspars Tūters (Kanāda).

ojara_veides_fonds.jpg