Olimpiādes

15. aprīlī notika otrā RSU endokrinoloģijas un vielmaiņas slimību studentu zinātniskā pulciņa olimpiāde Dzīves hormons, un šogad gudrībā un atjautībā sacentās 12 komandas no Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes, kopskaitā 35 2.–6. gada medicīnas studenti.

Pasākumu vadīja prof. Jānis Vētra (RSU), RSU Medicīnas fakultātes piektā gada studente, RSU endokrinoloģijas un vielmaiņas slimību studentu zinātniskā pulciņa vadītāja Katrīna Elīna Bērziņa, tā mentors dr. Ingvars Rasa (RAKUS) un RSU endokrinoloģijas rezidente dr. Diāna Pokšāne.

Olimpiādes dalībnieku zināšanas vērtēja žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā: žūrijas komisijas priekšsēdētājs asoc. prof. Vitolds Mackēvičs (RSU, RAKUS), dr. Una Gailiša (PSKUS), dr. Kristīne Geldnere (LU, PSKUS), dr. Deniss Gogins (RSU, RAKUS) un doc., dr. med. Ieva Lībiete (RSU). Olimpiādes sekretariātā darbojās Inguna Leite (RSU, PSKUS), IT speciālists Māris Kravčenko un fotogrāfs Jānis Brencis.

Olimpiāde noritēja četrās kārtās. Pirmajā kārtā tika pārbaudītas dalībnieku pamatzināšanas ar daudzatbilžu jautājumiem par dažādām ar medicīnu saistītām jomām, kur uzsvars tika likts uz endokrīnajām un vielmaiņas slimībām, to diagnostiku. Studentu komandām 30 sekundēs bija jāvienojas par pareizo atbildi un jāuzraksta tā savā atbilžu lapā. Otrajā kārtā bija sarežģītāki jautājumi – tika pārbaudītas dalībnieku zināšanas par vēsturiskiem notikumiem un jaunākām pasaules aktualitātēm medicīnā, par plaši izmantoto saīsinājumu nozīmi, kā arī zināšanas ārpus universitātes mācību vielas. Labi veicās tiem, kuri ikdienā medicīnu izzina ne tikai mācību grāmatās, bet ir ieinteresēti uzzināt, kas, kur un kad. Trešā kārta bija studentiem vismīļākā. Kas gan var būt skaistāks, kā apvienot savu profesiju ar brīvo laiku! Šī kārta apvienoja medicīnu un mākslu. Studentiem bija iespēja uz medicīnu raudzīties no cita skatu punkta – caur kino, gleznām un pasaulslavenām personībām. Šajā kārtā studentu pieeja bija dažāda – vieni kā detektīvi centās ieraudzīt pavedienus, citi balstījās uz atmiņu vai paļāvās uz veiksmi. Ceturtajā kārtā bija laiks visus piecelt kājās un pārliecināties, cik labi studenti uz tausti un skaņu spēj atpazīt medicīnā plaši izmantojamas ierīces. Jāsaka tā: viegli negāja, lai noskaidrotu trešās un ceturtās vietas ieguvējus. Vajadzēja izlozēt papildu priekšmetus piecas reizes. Ceturtā kārta bija tik aizraujoša, ka tajā iesaistījās visi atbalstītāji, kuriem bija iespēja iejusties olimpiādes dalībnieku ādā un mēģināt atbildēt uz jautājumu: "Kas slēpjas maisiņā?"

Olimpiādē uzvarēja komanda, kuras sastāvā bija piektā gada studenti Linda Medjankina, Anete Palma un Karolis Petrulis. Komanda saņēma holandiešu mākslinieces Korijas Amerlānas (Corry Ammerlaan) bronzā darināto balvu statueti Panākumi, kuras devīze varētu būt Pirmie soļi ir sperti. Panākumus tuvākajā nākotnē! 2. vietu izcīnīja piektā gada studentes Kristīne Lapšova, Anna Kricka un Jeļizaveta Ivanova, savukārt trešajā vietā ierindojās sestā gada studentes Laura Ramona Rozīte un Asnate Matroze. Abas komandas balvā saņēma īpašu stikla dekoru ar iegravētu olimpiādē iegūto vietu un gada skaitli. Visi godalgoto vietu ieguvēji saņēma dāvanu kartes grāmatu iegādei.

Visi olimpiādes dalībnieki saņēma pateicības rakstu un dāvanas no atbalstītājiem, kā arī modernu diagnostisko izmeklējumu ierīci.

Olimpiādei veltītais laiks – septiņas stundas – aizskrēja nemanot. Visiem olimpiādes rīkotājiem, atbalstītājiem un dalībniekiem bija patiess prieks būt klāt, līdzdarboties, piedalīties un uzvarēt.

Paldies olimpiādes vadītājiem un žūrijas komisijai! Apsveicam olimpiādes Dzīves hormons 2023 uzvarētājus un dalībniekus! Pateicamies olimpiādes atbalstītājiem – RSU Absolventu asociācijai un Dinam Šmitam, RSU Studējošo pašpārvaldei, Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācijai, kompānijām Boehringer Ingelheim, KRKA, Medochemie, Sagitus, Tamro, Vikarts poligrāfija un Worwag Pharma!

Uz tikšanos olimpiādē Dzīves hormons 2024!