Pārlekt uz galveno saturu
PVO

Olimpiskajā dienā, 2020. gada 23. jūnijā, Starptautiskā Olimpiskā komiteja kopā ar Apvienoto Nāciju Organizāciju (ANO) un Pasaules veselības Organizāciju (PVO) uzsāk partnerību, lai mudinātu indivīdus un kopienas visā pasaulē būt veseliem kopā jeb iesasitīties akcijā #HEALTHYTogether. Trīs partneri un olimpiskie sportisti pievērsīs uzmanību globālajai sadarbībai, kas nepieciešama, lai saglabātu veselību un mazinātu COVID-19 izplatību un ietekmi.

Olimpiskie atlēti palīdzēs sniegt svarīgu informāciju par sabiedrības veselību, iedvesmot cilvēkus pieņemt vai turpināt rīcību, kas ierobežos pandēmiju un sniegs informāciju, kas veicina fizisko un garīgo veselību. Šī partnerība ar olimpiešiem visā pasaulē parāda dažādus vingrinājumus, lai šajā laikā paliktu vesels.

PVO veiktā aptauja parādīja, ka daudzi cilvēki, kuriem bija smaga saslimšana ar COVID-19, jau dzīvo ar neinfekcijas slimībām vai ir pakļauti to riskam. Rezultāti uzsver to, cik svarīgi ir saglabāt veselīgu dzīvesveidu, tostarp būt fiziski aktīvam, būt veselīgam uzturam un izvairīties no tabakas un alkohola lietošanas. “Mēs priecājamies sadarboties ar Starptautisko Olimpisko komiteju, lai izplatītu svarīgus veselības vēstījumus, kas glābs dzīvības. Olimpiskie spēki palīdzēs mums aizsāvēt un veidot veselīgākas iedzīvotāju grupas, lai nodrošinātu, ka cilvēki ir tikpat izturīgi, cik mūsu veselības sistēmām ir jābūt, lai cīnītos ar COVID19,” teica PVO ģenerāldirektors Dr. Tedross Adhanoms Gebreiesuss.

Pēdējo sešu mēnešu laikā COVID-19 pandēmija ir ietekmējusi ikvienu zemeslodes stūri un ikvienu cilvēku dzīves aspektu. Pasaule meklē globālas iestādes, kas strādātu kopā, un vadītājus, kas sniegtu ticamu, ticamu informāciju no avotiem, kuriem viņi uzticas. Olimpiskie sportisti ir spēka simboli, kas var darboties kā uzticami ziņneši šai informācijai.

SOK prezidents Tomass Bahs sacīja: “Sports var glābt dzīvības. Pēdējos mēnešos mēs esam redzējuši, cik svarīgs ir sports un fiziskās aktivitātes veselībai un labsajūtai. Un strādājot kopā ar PVO un ANO mēs varam spert vēl vienu soli kopā. Mēs lūgsim mūsu olimpiskos sportistus palīdzēt dalīties ar informāciju un labāko praksi, kas pasaulei tagad ir nepieciešama.”

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs piebilda: “Šajā laikā, kad radās bezprecedenta problēmas un pārmaiņas COVID–19 pandēmijas dēļ, līdz notiekošajai cīņai par rasu un sociālo taisnīgumu, līdz klimata krīzei - nekad nav bijusi lielāka vajadzība pēc globālas solidaritātes un cerībām. Olimpiskā kustība un tās sportisti vienmēr ir snieguši labāko cilvēcei, un “ANO ir patīkami sadarboties ar Starptautisko Olimpisko komiteju un Pasaules Veselības Organizāciju, aicinot cilvēkus visur apvienoties un būt veseliem kopā - #HEALTHYTogether”.