Atzinība

11. janvārī Latvijas Mākslas akadēmijā notika gadskārtējā Latvijas Studentu apvienības Gada balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tiek apbalvoti spilgtākie notikumi, aktīvākie studenti, lielākie sasniegumi (un ķezas) Latvijas studentu dzīvē un augstākajā izglītībā 2013. gadā. Šogad balvas tika pasniegtas 12 nominācijās, un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošo pašpārvalde saņēma vienu no nozīmīgākajām balvām – Gada pašpārvalde.

Par šo nomināciju balsoja augstskolu studentu un studējošo pašpārvaldes un Latvijas Studentu apvienības valde.

2013. gadā RSU Studējošo pašpārvaldi vadīja Alise Krauja, kura, saņemot balvu, norādīja, ka, pateicoties lieliskajai komandai, viņai izdevās sasniegt mērķi, kuru viņa bija izvirzījusi 2012. gadā, kad kandidēja uz RSU Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja amatu, – kļūt par gada pašpārvaldi.

Alise Krauja izteica pateicību visiem, kas viņu gada laikā bija motivējuši nepadoties grūtību priekšā un nesavtīgi darboties RSU studentu labā, – ne tikai 2013. gada Valdei un Padomei, bet arī 2012. gada Studējošo pašpārvaldes Valdes priekšsēdētājam Jānim Vētram, pašpārvaldes vecbiedrei Agnesei Alksnei, Latvijas Studentu apvienības vecbiedram Igoram Grigorjevam, profesoram Jānim Vētram un RSU Studējošo pašpārvaldes draugam Rihardam Blesem.

Pēc uzvarētāju paziņošanas bijusī RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja un viena no aktīvākajiem pašpārvaldes vecbiedriem Agnese Alksne savā tvitera profilā uzrakstīja: „RSU SP saņem gada pašpārvaldes titulu! Pelnīti :) Alise Krauja un Jānis Vētra (jr) iznesa pārmaiņas! Lai izdodas nodot lietas jaunajiem!”

RSU Studējošo pašpārvalde izsaka lielu pateicību balsotājiem, t. i., citu pašpārvalžu kolēģiem, kā arī sola negulēt uz lauriem un darboties ar vēl lielāku atdevi un entuziasmu.

Vakara gaitā tika pasniegtas daudzas citas balvas, un RSU Studējošo pašpārvalde lepojas arī ar mūsu universitātes studenti un nu jau RSU Studējošo pašpārvaldes vecbiedri Līvu Vikmani, kas saņēma divas balvas – Gada domnieks un Gada izaugsme (2013. gadā Līva tika ievēlēta RSU Studējošo pašpārvaldes valdē un vadīja ārējās komunikācijas virzienu, kā arī kļuva par Latvijas Studentu apvienības jaunatnes politikas un starptautisko lietu virziena vadītāju).