Atzinība
Darbiniekiem

Trešdien, 16. februārī, Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) kopsapulcē tika sveikti un Goda biedru statusā uzņemti kopumā 14 izcili Latvijas ārsti, kuri, kā norādīts LĀB paziņojumā, ar savu mūža darbu ievērojami sekmējuši medicīnas un veselības aprūpes attīstību. Viņu vidū arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesori.

Pēc Latvijas Bērnu ķirurgu asociācijas rekomendācijas, par LĀB Goda biedru iecelts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ķirurgs un urologs, RSU profesors Jānis Dobelis. Vairāk nekā 40 gadu viņš veicis izcilu klīnisko un pedagoģisko darbu, iemantojot dziļu kolēģu, studentu cieņu un mazo pacientu mīlestību.

Par Goda biedru, pēc Latvijas Nefrologu asociācijas ieteikuma, iecelts nefrologs, RSU asoc. profesors Harijs Čerņevskis, kurš vairāk nekā 30 gadu veltījis darbam Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS), kā arī jauno ārstu izglītošanai, par ko 2016. gadā saņēmis LĀB balvu “Gada cilvēks medicīniskajā izglītībā”. Desmitiem zinātnisko rakstu un tēžu autors.

Pēc Latvijas Sirds ķirurgu asociācijas ieteikuma, Goda biedra statuss piešķirts ilggadējam PSKUS Sirds ķirurģijas centra vadītājam un sirds ķirurgam, RSU profesoram Romanam Lācim.

lab_goda_biedri02.jpg

Viņa vadībā pirmo reizi Sirds ķirurģijas centra operāciju skaits mākslīgajā asinsritē sasniedza 1000 operāciju gadā un pēc dažiem gadiem pārsniedza jau 1300. 2002. gadā R. Lācis ar komandu veica pirmo sirds transplantāciju Latvijā, bet 2015. gadā – pirmo pediatrisko sirds transplantāciju. Viņa profesionālā un organizatoriskā darbība ir novērtēta ar Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieka titulu, Latvijas Ministru kabineta apbalvojumu – medaļu par izcilu ieguldījumu Latvijas zinātnes attīstībā –, LZA Goda doktora nosaukumu un LĀB Gada balvu medicīnā.

Sirsnīgi sveicam!