Preses relīzes

2007. gada 3. oktobrī plkst. 16.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Satversmes sapulcē ar 111 balsīm par un 2 pret par jauno RSU rektoru tikaievēlēts habilitētais medicīnas doktors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, profesors Jānis Gardovskis. Līdz šim viņš ieņēma RSU Klīniku prorektora amatu, kā arī vadīja RSU Ķirurģijas katedru un Pārmantotā vēža institūtu.

Patreizējā rektora profesora Jāņa Vētras pilnvaru termiņš beidzas 2007. gada 6. novembrī. Jaunievēlētais rektors J. Gardovskis savā amatā stāsies, tiklīdz viņu apstiprinās Ministru kabinets. Līdz apstiprināšanai rektora pienākumus pildīs profesors J. Vētra.

Profesors J. Gardovskis ir pazīstams ķirurgs, zinātnieks un akadēmiskās dzīves organizators – daudzu jaunu ķirurģijas metožu ieviesējs Latvijā un dažādu, tai skaitā starptautisku zinātnisku projektu vadītājs, kā arī “Latvijas ķirurģijas žurnāla” zinātniskais redaktors. Universitātē profesors strādā jau no 1981.gada, kad sāka darbu toreizējā Rīgas Medicīnas institūtā kā fakultātes ķirurģijas katedras asistents.

Atbilstīgi Augstskolu likumam un RSU Satversmei rektoru uz pieciem gadiem ievēl RSU Satversmes sapulce un pēc universitātes dibinātāju ierosinājuma apstiprina LR Ministru kabinets.