Atzinība

Piektdien, 15. decembrī, plkst. 15.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notiks svinīga RSU Goda doktoru inaugurācijas ceremonija, kuras laikā Goda doktora nosaukums tiks piešķirts Mārim Rēvaldam (SIA Veselības centrs 4) un Egilam Gulbim (SIA E. Gulbja laboratorija). Goda doktora (Doctor Honoris Causa) nosaukumu RSU Senāts piešķir kopš 1990. gada par izciliem sasniegumiem un nozīmīgu ieguldījumu RSU un Latvijas attīstībā.

Maris_Revalds-lead.jpgMāris Rēvalds (bildē pa labi) ir RSU absolvents un ilggadējs mecenāts, kas visu savu darbu ir veltījis veselības aprūpes jomas attīstībai un popularizēšanai, atbalstot esošos un topošos medicīnas studentus un visu nozari kopumā. 2010. gadā Māra Rēvalda vadītais Veselības centrs 4 izveidoja RSU Izcilības stipendiju, kas bija pirmā stipendija, ko dibinājusi RSU Absolventu asociācija, nodrošinot katru gadu atbalstu četriem medicīnas un veselības aprūpes pamatstudiju studentiem un vienreizēju stipendiju RSU docētājiem par ieguldījumu zinātnē un pētniecībā. Stipendija šo gadu laikā ir ļāvusi daudziem topošajiem ārstiem un viņu docētājiem realizēt savus karjeras un izaugsmes sapņus.

Turpinot atbalstīt medicīnas izglītības attīstību, 2017. gadā SIA Veselības centrs 4 dāvināja RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centram modernus ultrasonogrāfijas un endoskopijas aparātus, kas ir nepieciešami ārsta ikdienā vajadzīgo prasmju apguvei. Būdams nozares līderis, Veselības centrs 4 ir kļuvis arī par daudzu RSU studentu prakses un absolventu darba vietu.

Māra Rēvalda atbalsts un padoms RSU attīstībai bijis neatsverams, piedaloties RSU veselības aprūpes virziena pilotakreditācijā, kā arī iepriekš RSU Padomnieku konventa sastāvā, sniedzot ieteikumus universitātes attīstības jautājumos un studiju programmu pilnveidošanā. M. Rēvalds ar savu ieguldījumu RSU studentu un visas universitātes un medicīnas jomas atbalstā un attīstībā ir bijis un turpina būt izcils paraugs ikvienam RSU topošajam un esošajam studentam un absolventam, kā arī ikvienam sava izvēlētā dzīves ceļa veidotājam.

Egils_Gulbis-lead.jpgEgils Gulbis (bildē pa kreisi) ir pazīstams laboratorijas medicīnas eksperts un vadītājs. Savu darbību sākot ārpus Latvijas robežām Beļģijā, Egils Gulbis vienmēr bijis Latvijas patriots. Viņš ir palīdzējis organizēt Pasaules latviešu ārstu kongresu 1989. gadā un citas ar veselības aprūpi saistītas aktivitātes vairāku gadu garumā. Egils Gulbis ir E. Gulbja laboratorijas līdzīpašnieks. Pašlaik laboratorija, kas dibināta 1993. gadā, ir kļuvusi par lielāko klīnisko laboratoriju Latvijā, tādējādi nodrošinot karjeras izaugsmi un ikdienas atbalstu klīniskajā darbā daudziem RSU absolventiem.

Daudz personiskāks ir Egila Gulbja devums vairākiem desmitiem esošo RSU studentu. Rūpējoties par veselības jomas studentu profesionālo izaugsmi un sociālo labklājību, Egils Gulbis jau vairāk nekā 60 RSU medicīnas un pediatrijas studentiem personiski ir nodrošinājis sociālās stipendijas dzīves apstākļu uzlabošanai, lai viņi varētu mērķtiecīgāk veltīt laiku un uzmanību studijām, piepildot savus nākotnes sapņus. Ņemot vērā lielo studentu pieteikumu skaitu, ar katru nākamo stipendiju ciklu E. Gulbis palielina stipendiju fondu.

Viņš ar savu rīcību ir paraugs ikvienam RSU topošajam un esošajam studentam un absolventam, kā arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam, rādot, kā ar savu rīcību vairot kopējo cilvēcību un labestību pasaulē.

Plašāka informācija par visiem RSU Goda doktoriem