Absolventiem
Attīstība
Darbiniekiem

Trešdien, 23. februārī, noritēja pirmā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) padomes sēde. Sanāksmē, kas norisinājās attālināti, RSU rektors prof. Aigars Pētersons iepazīstināja ar augstskolas vadības komandu, līdzšinējiem sasniegumiem un galvenajiem darbības rādītājiem. Sanāksmes laikā noritēja vēlēšanas, kurās vienbalsīgi par padomes priekšsēdētāju ievēlēts Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, bet par priekšsēdētāja vietnieku – Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

Saskaņā ar pērn veiktajiem grozījumiem Augstskolu likumā valsts dibinātajās augstskolās ir ieviestas padomes – jauna iekšējās pārvaldības institūcija, kas atbildīga par augstskolas ilgtspējīgu attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību. Lai izveidotu padomes sastāvu, augstskolu senāti un atbildīgā ministrija atlasīja un virzīja apstiprināšanai valdībā augstskolu tipam atbilstošu kandidātu skaitu, savukārt Valsts prezidents katrai valsts augstskolas padomei nominēja vienu locekli.

Tādējādi RSU padomes sastāvu veido 11 pieredzējuši un augsti profesionāli dalībnieki: pieci augstskolas Senāta virzītie pārstāvji, pieci Veselības ministrijas atklātajā konkursā izvēlētie pārstāvji un viens Valsts prezidenta nominētais pārstāvis.

RSU Senāta virzīti, augstskolas padomē turpmāk darbosies Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras vadītāja prof. Dace Gardovska, Medicīnas fakultātes Ortopēdijas katedras vadītājs prof. Andris Jumtiņš, Medicīnas fakultātes Radioloģijas katedras asoc. prof. Kārlis Kupčs, RSU Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētājs doc. Dins Šmits un Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

Tikmēr Veselības ministrijas atklātajā konkursā izraudzīti Tampas Vispārīgās slimnīcas Kardiotorakālās nodaļas vadītājs, Latvijas Medicīnas akadēmijas un Stenforda Universitātes absolvents Gundars Katlaps, Finanšu ministrijas Budžeta attīstības politikas departamenta direktors un Banku augstskolas Ekonomikas un finanšu katedras prof. Kārlis Ketners, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Osvalds Pugovičs, Berlīnes Universitātes slimnīcas Šaritē (Charité) prof. endokrīnajā ķirurģijā Pēteris Goreckis (Peter Goretzki) un Mazovijas vojevodistes Sabiedrības veselības inspekcijas Varšavā direktors Przemislavs Rodkevičs (Przemysław Rzodkiewicz).

Savukārt Valsts prezidenta virzītais kandidāts ir finanšu institūcijas Altum valdes priekšsēdētājs, Trīs jūru iniciatīvas Investīciju fonda uzraudzības padomes loceklis Reinis Bērziņš, kurš Šveices Biznesa skolā ieguvis maģistra grādu biznesa vadībā, Rīgas Juridiskajā augstskolā maģistra grādu programmā Tiesības un finanses un patlaban studē biznesa vadību Stenforda Universitātē.

Nākamā RSU padomes sēde plānota 9. martā.