Atzinība
Darbiniekiem

Ceturtdien, 9. martā, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā svinīgi tika pasniegta Paula Stradiņa balva. Par šā gada laureātiem kļuvuši Dace un Māris Baltiņi, kuri ir devuši nozīmīgu ieguldījumu onkoloģijas vēstures izpētē un materiālu apkopošanā, kas publicēti grāmatā Vēža apkarošana Latvijā. Pirmajai specializētajai vēža slimnīcai Latvijā – 65 gadi. Tajā publicēti materiāli par onkoloģijas nozares aizsākumiem pasaulē, bet jo īpaši mūsu valstī – pirmās aizstāvētās disertācijas vēža pētniecībā, vēža pacientu uzskaite, mēģinājumi veidot vēža slimnieku aprūpes un koordinējošās institūcijas, kā arī informācija par pirmās specializētās slimnīcas organizēšanu, dibināšanu un tās darbību.

Paula Stradiņa balvu par izciliem pētījumiem medicīnas vēsturē vai ievērojamu veikumu praktiskajā medicīnā ik gadu piešķir Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Zinātņu akadēmija. Balva ir dibināta par godu izcilajam ķirurgam, onkologam, slimnīcas, muzeja un medicīnas māsu skolas dibinātājam, Medicīnas fakultātes docētājam, profesoram Paulam Stradiņam.