Pārlekt uz galveno saturu
Ziņas

Trešdien, 29. novembrī, pasaulē pazīstamie mākslinieki Stelarks un Nina Sellars apmeklēja RSU Medicīnas vēstures institūtu, kur iepazinās ar topošā RSU Anatomijas muzeja nākotnes projektu un apmeklēja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja ekspozīciju un krātuves.

Tikšanās laikā ar RSU Medicīnas vēstures institūta direktoru prof. Juri Salaku un RSU Anatomijas muzeja veidotājām Ievu Lībieti un Ilzi Sirmo tika noslēgta vienošanās par mākslinieku dalību nākamā gada septembrī plānotajā starpdisciplinārajā konferencē Anatomy&Beyond, kas tiks organizēta, gaidot jaunā RSU Anatomijas muzeja atvēršanu (2019). Anatomy&Beyond norises laikā mākslinieki, zinātnieki un filozofi tiks aicināti dalīties savā skatījumā par Zemes cilvēka anatomisko ķermeni un to, kā tā organisko uzbūvi iespaidos nākotnes zinātniskie atklājumi, medicīnas, robotikas un informācijas tehnoloģiju iespējas, kosmosa ceļojumi u. tml. Tikšanās laikā piedalījās arī RSU Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers, kas pārrauga jaunā muzeja izveidi un  atbild par konferences publicitāti.

Konferences idejas autori ir RSU prof. Juris Salaks un Londonā rezidējoša beļģu māksliniece Paskāle Poljēra, kurus vieno kopīga interese par mākslas un zinātnes saskares punktiem. Vairāk ar mākslinieces darbiem var iepazīties ŠEIT.

Konferenci rīkos RSU Medicīnas vēstures institūts un RSU Anatomijas muzejs, turpinot savu tradicionālo sadarbību ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju, kura ekspozīcijā tiks integrēti konferencei speciāli radīti mākslas darbi (kuratores Paskāle Poljēra un Nina Sellars).

Stelarks vizītes laikā atzina, ka viņu joprojām interesē cilvēka ķermeņa paplašinājuma izpēte un tā pārvēršanas mākslas darbā. Jau drīzumā plānots, ka viņa rokā implantētajai ausij tiks pievienota skaņas aparatūra, kas ļaus ikvienam sekot līdzi un caur šo trešo ausi dzirdēt Stelarka ikdienas gaitas.

Rīgā mākslinieki viesojās atceļā no Maskavas (Krievija), kur nule kā atklāta Stelarka izstāde.

Stelarks ir pasaulē pazīstamākais mākslinieks, kas strādā tehnoloģijas, mākslas un ķermeņa savstarpējā iesaistē. Savos darbos, kuru medijs parasti ir viņa paša ķermenis, Stelarks modelē un realizē idejas, kā ar tehnoloģijām pilnveidot ķermeni. Vairāk ar Stelarka radošo darbību var iepazīties viņa mājaslapā ŠEIT.

Savukārt Nina Sellars ir māksliniece, rakstniece un mākslas kuratore, kuras interešu un pētniecības laukā ir anatomija. Viņas mākslas prakse ir saistīta ar izpēti, kā anatomija ietekmē mūsu sapratni par ķermeni, identitāti un subjektivitāti. Ar to var iepazīties viņas mājaslapā ŠEIT.