Stipendijas

Šogad jau trešo reizi pasniegta Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā, un septiņiem esošajiem stipendiātiem pievienojušies vēl četri. Stipendijas mērķis ir dot iespēju talantīgiem jauniešiem, kuri studē Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātē, atvieglot finansiālo slogu studiju laikā.

"Stipendijas mērķis ir dot iespēju talantīgiem jauniešiem, kuri studē Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātē, atvieglot finansiālo slogu studiju laikā, kas bieži ir šķērslis konkurētspējīgas medicīnas izglītības ieguvei. Jāatzīmē, ka šīs stipendijas ir īpašas ar to, ka ar mecenāta Borisa Tetereva gādību stipendiāti var saņemt stipendiju līdz pat ārsta grāda iegūšanai,” stāsta Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis.

Sākotnēji bija paredzēts 2013./14. akadēmiskajā gadā piešķirt trīs stipendijas, taču, izskatot visus pieteikumus, mecenāts Boriss Teterevs papildus piešķīra vēl vienu stipendiju. Stipendiāte Zane Lucāne par stipendijas saņemšanu nezināja līdz pēdējam brīdim.

Stipendijas konkurss norisinājās no 26. augusta līdz 13. septembrim, un tajā varēja piedalīties RSU Medicīnas fakultātes studenti, sākot no trešā studiju gada. Kopā tika saņemti 26 pieteikumi, taču stipendijas komisijai atlasīt stipendiātus bija grūtāk nekā jebkad iepriekš. Ik gadu stipendiju skaits tiek palielināts, bet esošajiem stipendiātiem, ja tiem ir labas sekmes un viņi izpilda citus kritērijus saskaņā ar stipendijas nolikumu, stipendija tiek pagarināta.

Šogad stipendija piešķirta Medicīnas fakultātes 4. kursa studentiem Didzim Gailim, Danai Kigitovičai, Zanei Lucānei un 3. kursa studentam Andrim Džeriņam.