Darbiniekiem
Stipendijas

Otro ikgadējo Paula Aldiņa piemiņas stipendiju infektoloģijā akadēmiskās vienības Austrums vecbiedru komiteja piešķīrusi infektologam un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Infektoloģijas katedras asistentam Iļjam Drjagunovam (attēlā).

ilja_dragunovs-griezta.jpg Foto no "Austruma" arhīva

Stipendija dos būtisku atbalstu viņa zināšanu pilnveidei, tajā skaitā ārvalstīs, lai uzlabotu pacientiem sniegtās medicīniskās palīdzības kvalitāti Latvijā.

Lēmums pieņemts pēc stipendijas komisijas ieteikuma, kura izvērtēja no pretendentiem saņemtos pieteikumus.

Akadēmiskā vienība Austrums pēc infektologa Paula Aldiņa ģimenes ierosinājuma 2021. gada sākumā izveidoja viņa vārdā nosauktu piemiņas stipendiju. Godinot P. Aldiņa piemiņu un ieguldījumu infektoloģijā, stipendija tiek piešķirta reizi gadā par izcilu pētniecisko vai praktisko darbu ar infekcijas slimībām saistītā medicīnas, farmācijas vai sabiedrības veselības jomā.

Par pirmo Paula Aldiņa piemiņas stipendijas infektoloģijā ieguvēju 2021. gadā kļuva epidemiologs Ņikita Trojanskis, kurš stipendiju izmanto doktorantūras studijām prestižajā Oksfordas Universitātē.

Akadēmiskā vienība Austrums un Paula Aldiņa ģimene pateicas visiem, kuru ziedojumi padarīja iespējamu viņa vārdā nosauktās piemiņas stipendijas izveidi, un izsaka cerību, ka šī stipendija motivēs studentus un rezidentus pievērsties studijām un darbam P. Aldiņam tik tuvajā un nozīmīgajā infektoloģijas jomā, veicinot tās izaugsmi un attīstību.

Plašāk par Austrumu

Pauls Aldiņš (1971–2020) bija P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts, RSU Infektoloģijas katedras lektors, LU Medicīnas fakultātes ilggadējs docētājs, viens no HIV, imūnsupresēto pacientu un vīrusa hepatīta modernās ārstēšanas pamatlicējiem Latvijā, kā arī akadēmiskās vienības Austrums vecbiedrs un pirmais jaunietis, kurš tika uzņemts šajā vienībā pēc tās aktīvās darbības atjaunošanas Latvijā 1989. gadā.

Pauls Aldiņš, kurš kopš pandēmijas pirmsākumiem aktīvi iesaistījās Covid-19 slimnieku ārstēšanā, pats zaudēja cīņā ar šo slimību un devās mūžībā 2020. gada 31. decembra vakarā.

pauls_aldins_0.jpg