Stipendijas

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) jau 18. reizi piešķīrusi Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas labākajiem medicīnas studentiem, lai palīdzētu un atbalstītu viņus ceļā uz ārsta amatu. Stipendiju svinīgā pasniegšana notiks 30. jūnijā Latvijas Ārstu biedrībā no plkst. 10 līdz 12. Laipni lūgti piedalīties visu gadu LĀZA stipendiāti, docētāji, kā arī draugi un atbalstītāji!

Kopējais stipendiju apjoms šogad ir 6000 USD, un stipendijas piešķirtas arī vairākiem Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vecāko kursu studentiem.

Pēc iesniegto dokumentu izskatīšanas atlases komisija 20. maijā tikās ar 14 pretendentiem. Sarunā piedalījās LĀZA valdes locekļi: fonda veidotājs un vadītājs Ēriks Niedrītis (ASV), asoc. prof. Daina Dreimane (ASV), P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja pārstāvis, vēsturnieks Mārtiņš Vesperis, Edīte Lazovska, Jauno ārstu asociācijas valdes loceklis Jānis Vētra un LĀZA biroja vadītāja Kamena Kaidaka (Latvija).

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju (1000 USD) ieguvuši četri RSU studenti: Elīna Fainveice (4. kurss), Dāniels Makoveckis (4. kurss), Antons Miščenko (4. kurss) un Aija Tumova (6. kurss).

Veicināšanas stipendijas (500 USD) ieguva četri Latvijas augstskolu medicīnas studenti, no kuriem divi ir RSU studenti: Evita Kokina (5. kurss) un Anna Ilva Miķelsone (6. kurss).

Stipendijas nodrošina Ojāra Veides fonds, ko līdz šim vadīja prof. Kaspars Tūters, bet no 2023. gada fondu vadīs asoc. prof. Juris Lazovskis. Fonda valdē ir LĀZA biedri Inese Flude (Kanāda) un Ingrīda Šķetris (Kanāda).