Medicīnas vēsture
Ziņas

Tradicionāli Paula Stradiņa balvas laureāts tiek paziņots profesora Paula Stradiņa dzimšanas dienā, 17. janvārī. Šogad balva piešķirta profesoram Alfredo Musajo Sommam (Alfredo Musajo Somma) par Latvijas, Latvijas Medicīnas vēsturnieku apvienības, Rīgas Stradiņa universitātes un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja nozīmes stiprināšanu starptautiskā medicīnas vēsturnieku sabiedrībā.

A. Musajo Somma (attēlā) ir Bari Universitātes (Itālija) profesors plastiskajā un rekonstruktīvā ķirurģijā. Līdztekus akadēmiskajai darbībai profesors velta īpašu uzmanību medicīnas vēsturei un aizraujas ar 18. gs. ķirurģijas izpēti. Prof. Musajo Somma ir Starptautiskajā Medicīnas vēsturnieku biedrībā (ISHM) valdes loceklis un ir aktīvi iesaistījies 47. Starptautiskās Medicīnas vēsturnieku biedrības kongresa rīkošanā Rīgā 2020. gada augustā, kura laikā profesoram tiks pasniegta Paula Stradiņa balva. Profesors kongresā uzstāsies arī ar akadēmisko runu.

Musajo_Somma.jpg

Paula Stradiņa balvu par izciliem pētījumiem medicīnas vēsturē vai ievērojamu veikumu praktiskajā medicīnā ik gadu piešķir Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Latvijas Zinātņu akadēmija. Balva ir dibināta par godu izcilajam ķirurgam, onkologam, slimnīcas, muzeja un medicīnas māsu skolas dibinātājam, Medicīnas fakultātes docētājam, profesoram Paulam Stradiņam.