Tiešraides
Starptautiskā sadarbība
Pētniecība

Otrdien, 1. martā, no plkst. 13.00 līdz 15.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Hipokrāta auditorijā notika publiskais seminārs par Baltijas valstu ārpolitikas veiksmēm un neveiksmēm 2015. gadā, kā arī Eiropas Ārlietu padomes pētījuma Eiropas ārpolitikas tendences 2016 (Scorecard 2016) prezentācija, ko rīkoja Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, RSU un Eiropas Ārlietu padomi (ECFR). Pasākumā piedalījās daudz interesentu, iesaistoties pēc tam aktīvā diskusijā.

eiropas-arpolitikas-tendences-2016-Scorecard-24.JPG

Pasākumā ar galvenajām runām uzstājās Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga un Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

Diskusijā piedalījās Dina Pardijs (ECFR, Lielbritānija), kā arī ārpolitikas pētnieki no trim Baltijas valstīm – Viljar Veebel (Igaunijas Nacionālās aizsardzības koledža), Margarita Šešelgytė (Viļņas Universitāte, Lietuva) un Ilvija Bruģe (LĀI pētniece). To moderēja Andris Sprūds (LĀI direktors, RSU profesors).

eiropas-arpolitikas-tendences-2016-Scorecard-18.JPG

Scorecard ir ikgadējs pētījums, ko Eiropas Ārlietu padome veic sadarbībā ar dalībvalstu ārpolitikas pētniekiem. Tā mērķis ir izvērtēt ES veiksmi attiecībās ar citiem starptautiskajiem spēlētājiem, aplūkojot gan ES institūciju darbību, gan katras dalībvalsts ieguldījumu ES ārējās politikas veidošanā.